9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

З наступного року розпочнеться реалізації двох пілотних проєктів з концесії автошляхів

Міністерство інфраструктури України у 2022 році розраховує на старт двох пілотних проєктів концесії автошляхів за принципом “плати за доступність”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Минулого року “Укравтодор” презентував шість пілотних проєктів. До кінця цього року плануємо підписати договір між МІУ, “Укравтодором”, EBRD та IFC, який передбачає впровадження проєкту у два етапи. Перший етап, який має бути запущений у 2022 році, включає пілот на маршрутах Ягодин-Ковель-Луцьк та Харків-Дніпро-Запоріжжя”, – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, у цих проєктах плата за проїзд не передбачається, оскільки партнер повертатиме вкладені інвестиції через механізм “плати за доступність”, обслуговуючи утримання дороги та придорожню інфраструктуру та отримуючи за це платежі з бюджету.

“Запропонована модель будується на довгострокових контрактах щодо утримання доріг – OPRC. Тобто інвестор зобов’язується виконувати всі вимоги щодо якості, безпеки та комфорту дороги”, – наголосив Кубраков.

За його словами, крім того, Мінінфраструктури працює над проєктами класичної концесії: інвестор будує за свої гроші, а потім повертає інвестиції шляхом зняття плати за проїзд такою дорогою – спільно з приватним бізнесом.

“Наразі одна з великих дорожніх компаній України вийшла з приватною ініціативою на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва дороги за маршрутом Краковець-Львів-Броди-Рівне. ТЕО має відповісти на питання про доцільність запуску платного маршруту: чи буде тут 100% приватний капітал або ж держава буде присутня у якомусь форматі”, – підкреслив Кубраков.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають