9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Відтепер в Україні можна будувати висотні будинки до 150 метрів

Оновлені державні будівельні норми щодо проєктування висотних будівель – будинків та споруд вище 73,5 м почали діяти з 1 січня 2020 року. Це будівлі – громадського та житлового призначення.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на екс-заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе.

Нові норми містять важливі нововведення — нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі. Відтепер так буде і в Україні!

Нові ДБН актуальні для проєктувальників та архітекторів столиці, адже надають їм змогу реалізовувати більше сучасних, безпечних та комфортних проєктів для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому.

У вже діючих нормах:

  • Дозволено проєктувати висотні громадські будинки висотою до 150 м;
  • Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”;
  • Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проєктування більш надійних каркасів висотних будівель;
  • Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків;
  • Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.

Новий ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений ДП “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва” на заміну ДБН “Проєктування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Останні новини:

Зараз читають