9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Відкрито новозбудований південний обхід Дніпра (фото)

На Дніпропетровщині у п’ятницю, 17 грудня, відкрили проїзд новою об’їзною дорогою, що є південною частиною обходу міста Дніпро,

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу “Укравтодору”.

Ця автодорога довгі роки стояла недобудованою, а після добудови відкрита ділянка допоможе розвантажити місто та пришвидшить поїздки центральним регіоном.

Новозбудований південний обхід міста Дніпро. Фото: Укравтодор

Передісторія

Проєкт будівництва об’їзної дороги розпочали ще у 2010 році. Перша черга дороги – 18 км – була введена в експлуатацію у грудні 2011 року.

Будівництво другої черги розпочалося у 2012 році, її спорудження планували завершити у 2014 році, але через брак фінансування поставили на паузу. Така ситуація перетворила Південний обхід Дніпра на «довгобуд».

Новозбудований південний обхід міста Дніпро. Фото: Юрій Голик

Друга черга включає ділянки від автошляху Дніпро – Запоріжжя до Дніпра, а також від межі м. Дніпро до вул. Мільмана, загальною протяжністю 7,1 км. Дорога I – б категорії. У складі проєкту — 2 дворівневі транспортні розв’язки, 2 штучні споруди для пропуску сільгосптехніки, перевлаштування магістральних газопроводів, повітряних ліній електропередач та інших комунікацій.

«Масштабне оновлення інфраструктури регіону триває другий рік поспіль, Дніпропетровщина, одна з тих областей де ми реалізовуємо масштабні проєкти: нове будівництво траси Н-31 Дніпро – Решетилівка, ремонт найдовшої дороги що зшиває схід та захід М-30, та вперше за 50 років розпочали капітальний ремонт Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя.

Цього року ми збудували та оновили 460 кілометрів автошляхів області. Обіцянку збудувати другу чергу Південного обходу – виконали. Будівельники працювали в режимі 24/7 і сьогодні всі мають можливість не лише побачити результат роботи, але й відчути за кермом», – зазначив Андрій Івко, заступник Голови Укравтодору.

У день відкриття вантажні авто випробували «на міцність» нову об’їзну дорогу – першими проїхались раритетні вантажівки, за ними – сучасні. Їх загальна вага складала понад 500 тонн.

Унікальні експонати – найстарший представник ГАЗ АА 1936 року випуску, автобус КАВЗ 651 – саме він доставляв дорожників на будмайданчики у далекому 1973 році, УРАЛ ЗИС та ЗИС 5 1951 року, ГАЗ 63 1959 року випуску та ЗИЛ 157 що зійшов з конвеєра у 1979 році. Представники сучасного будівництва – 5 вантажівок «Ford». Ці велетні здатні перевозити до 40 тонн будматеріалів.

«Ідея зовсім не випадкова, будівництво доріг Дніпропетровській області розпочалось у далекі 30 роки, і сьогодні ми маємо унікальну можливість побачити автівки що брали участь у будівництві перших автошляхів. Сучасна техніка що була задіяна саме на будівництві Південного обходу теж тут. Будуємо за сучасними стандартами нові якісні, комфортні та безпечні дороги які здатні витримувати і великий трафік і навантаження», – розповів Олександр Коломійцев, начальник Служби автодоріг Дніпропетровської області.

Новозбудований південний обхід міста Дніпро. Фото: Юрій Голик

За результатами програми відновлення на розбудови автомобільних шляхів на Дніпропетровщині було споруджено та відремонтовано 630 км доріг державного значення.

Останні новини:

Зараз читають