9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

В Україні вдосконалять норми будівництва автодоріг

В “Укравтодорі” повідомили, що для удосконалення норм будівництва доріг в Україні, головний державний дорожній науково-дослідний інститут країни “ДерждорНДІ” розробив проєкт зміни №2 ДБН В.2.3-4: 2015 “Автомобільні дороги. Частина I. Проєктування. Частина II. Будівництво” по оновленню державних будівельних норм в напрямку підвищення безпеки учасників дорожнього руху.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

На сьогодні документ схвалений на засіданні Науково-технічної ради Міністерства розвитку громад і територій і спрямований на узгодження в профільні міністерства.

Відзначається, що з 2020 року всі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану 5 секцію в ДП “ДерждорНДІ”. Вона оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.

“Прописуємо нові вимоги по мінімальній товщині шарів дорожнього одягу, смуг руху для аварійної зупинки, пішохідних переходів, дорожніх огороджень тощо”, – йдеться в повідомленні.

blank
Розв’язка у селищі Стоянка на трасі М-06 Київ-Чоп.

Зокрема, будуть оновлені деякі вимоги до автомобільних доріг – забороняються ліві віднесені повороти на дорогах вищих категорій, крім перетинів з незначною інтенсивністю руху (до 20 тис. авто/добу)

Передбачається створення пішохідних переходів в різних рівнях на дорогах I категорії та обов’язкове освітлення автомобільних доріг міжнародного значення I категорії з інтенсивністю руху понад 30 тис. авто/добу.

“Модернізуємо проєктування транспортних розв’язок. Розроблено таблиця, яка розділяє їх на класи відповідно до категорій доріг на перетинах і переходах, а також інтенсивності руху на них”, – додали в Держагентстві автодоріг.

blank

У новому ДБН надаються варіанти створення перехідно-швидкісних смуг в залежності від різних умов перетину потоків.

“У нових ДБН за основу взято концепцію VisionZero. Її мета – зведення цифри смертності на дорозі до нуля завдяки продуманій системі безпеки. Оновлення будівельних норм щодо створення автомобільних доріг забезпечує реалізацію одного з важливих принципів програми Vision Zero. Підхід цієї ініціативи передбачає будівництво та обслуговування безпечних доріг”, – додали в “Укравтодорі”.

blank

Відзначається, що у 2020 році набув чинності Закон про аудит безпеки, який передбачає оцінку факторів безпеки на кожному з етапів інфраструктурного циклу. Це дозволить суттєво наблизитися до впровадження принципів Vision Zero.

Також для підвищення безпеки з 2021 року встановлюються нові дорожні знаки на всіх автодорогах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають