9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

В Україні вдосконалять норми будівництва автодоріг

 • В “Укравтодорі” повідомили, що для удосконалення норм будівництва доріг в Україні, головний державний дорожній науково-дослідний інститут країни “ДерждорНДІ” розробив проєкт зміни №2 ДБН В.2.3-4: 2015 “Автомобільні дороги. Частина I. Проєктування. Частина II. Будівництво” по оновленню державних будівельних норм в напрямку підвищення безпеки учасників дорожнього руху.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  На сьогодні документ схвалений на засіданні Науково-технічної ради Міністерства розвитку громад і територій і спрямований на узгодження в профільні міністерства.

  Відзначається, що з 2020 року всі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану 5 секцію в ДП “ДерждорНДІ”. Вона оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.

  “Прописуємо нові вимоги по мінімальній товщині шарів дорожнього одягу, смуг руху для аварійної зупинки, пішохідних переходів, дорожніх огороджень тощо”, – йдеться в повідомленні.

  Розв’язка у селищі Стоянка на трасі М-06 Київ-Чоп.

  Зокрема, будуть оновлені деякі вимоги до автомобільних доріг – забороняються ліві віднесені повороти на дорогах вищих категорій, крім перетинів з незначною інтенсивністю руху (до 20 тис. авто/добу)

  Передбачається створення пішохідних переходів в різних рівнях на дорогах I категорії та обов’язкове освітлення автомобільних доріг міжнародного значення I категорії з інтенсивністю руху понад 30 тис. авто/добу.

  “Модернізуємо проєктування транспортних розв’язок. Розроблено таблиця, яка розділяє їх на класи відповідно до категорій доріг на перетинах і переходах, а також інтенсивності руху на них”, – додали в Держагентстві автодоріг.

  У новому ДБН надаються варіанти створення перехідно-швидкісних смуг в залежності від різних умов перетину потоків.

  “У нових ДБН за основу взято концепцію VisionZero. Її мета – зведення цифри смертності на дорозі до нуля завдяки продуманій системі безпеки. Оновлення будівельних норм щодо створення автомобільних доріг забезпечує реалізацію одного з важливих принципів програми Vision Zero. Підхід цієї ініціативи передбачає будівництво та обслуговування безпечних доріг”, – додали в “Укравтодорі”.

  Відзначається, що у 2020 році набув чинності Закон про аудит безпеки, який передбачає оцінку факторів безпеки на кожному з етапів інфраструктурного циклу. Це дозволить суттєво наблизитися до впровадження принципів Vision Zero.

  Також для підвищення безпеки з 2021 року встановлюються нові дорожні знаки на всіх автодорогах.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності, це на 37,2% більше, ніж...

  У листопаді пройде аукціон з приватизації двох морських портів на Одещині

  У жовтні-листопаді українські та іноземні інвестори зможуть взяти участь в онлайн-аукціонах по приватизації Білгород-Дністровського та Усть-Дунайського морських портів та оренди трьох великих...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає.Передає Національний...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на 13,4% менше, ніж за аналогічний...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану".

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Винзавод в Одесі приватизують за 65 мільйонів гривень

  Фонд держмайна виставив на приватизаційний аукціон майновий комплекс "Одесавинпром" зі стартовою ціною 65,3 мільйона гривень, торги відбудуться...

  У селищі Залужжя на Хмельниччині збудували ліцей

  У Хмельницькій області за два роки були завершені будівельні роботи у Залузькому ліцеї, який упродовж 32-х років...

  До Канади відправили два електричні пороми льодового класу, які спроєктовані в Україні

  В Канаду з корабельні Damen Shipyards Galati у Румунії вирушили два повністю електричних автомобільні пороми, спроєктовані в...

  У Львові відкрили оновлене трамвайне депо (відео)

  Сьогодні зранку, 13 вересня, у Львові відкрили оновлене трамвайне депо, яке розташоване на вулиці Промисловій. Його відновили...