9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

В Україні розробляють нову систему ціноутворення в дорожній сфері

“Укравтодор” повідомив, що з 25 березня почила роботу ініціативна група, основне завдання якої – запуск в Україні нової системи ціноутворення в дорожній сфері.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що на цей час діє система ціноутворення, заснована на радянських планових практиках і, серед іншого, встановлює залежність прибутку, загальновиробничих і адміністративних витрат від трудовитрат, відсутнє підтвердження мінімальної вартості матеріальних ресурсів для підрядників, які перемогли в тендері, а також в тендерній документації все ще відзначається вимога наявності конкретних марок машин і механізмів.

“Подібна практика ціноутворення не відповідає світовим практикам здійснення закупівель, зокрема тим, що застосовуються міжнародними фінансовими організаціями. Останні засновані на EN (Eurocodes), стандартизованих методах вимірювання в цивільному будівництві (Civil Engineering Standard Methods of Measurement)”, – йдеться в повідомленні.

blank
Фото: Укравтодор

В “Укравтодорі” підкреслили, що вже зараз необхідні конкретні кроки щодо лібералізації нормативного методу визначення окремих складових вартості дорожніх робіт на стадії складання договірної ціни, проведення взаєморозрахунків, а також необхідне спрощення форми та кількості первинної документації для підтвердження фактичних витрат підрядника. Крім того, ключовими при прийнятті виконаних робіт повинні стати якість, кількість і вартість, визначені в договорі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають