9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

В Одеському аеропорту триває будівництво магістральної руліжної доріжки (фото)

На новій магістральній руліжній доріжці в аеропорту Одеса почали укладати верхній шар із важкого бетону.

Про це avianews.com повідомили у компанії «Автомагістраль-Південь», яка веде будівництво, передає Національний Промисловий Портал.

Проєкт розбитий на три пускові комплекси. Перші роботи розпочалися 21 липня 2021 року — одразу після того, як в аеропорту запрацювала нова злітно-посадкова смуга.

На першому пусковому комплексі будівельники уклали георешітку, шар 20 см щебенево-піщаної суміші, шар 15 см піскоцементу, шар 30-тонкого бетону, передбачили канали для світлосигнального обладнання та розпочали укладання фінішного шару з 40 см важкого бетону.

blank

На другому пусковому комплексі підрядник веде земляні роботи, облаштування нижніх шарів основи та укладання тонкого бетону. Роботи на третьому комплексі стартують у 2022 році.

Гендиректор аеропорту “Одеса” Володимир Семенченко повідомив, що будівельна готовність об’єкту очікується у червні 2022 року. Проте руліжна доріжка запрацює не одразу. Літаки зможуть користуватися нею лише після завершення сертифікації, яка може займати до кількох місяців.

blank

Нова магістральна рульова доріжка (МРД) є частиною нового аеродрому, який в аеропорту будують коштом від держави. Вона розташована паралельно новій злітно-посадковій смузі та повністю дублюватиме її по всій довжині.

МРД буде з’єднана зі смугою через швидкісні з’їзди, які вже збудовані.

blank

Вона збільшить пропускну здатність аеродрому внаслідок того, що літак зможе звільняти смугу одразу після посадки. Йому не потрібно буде дорулювати до торця смуги, розвертатися і кермувати назад, що блокує зльоти та посадки інших літаків.

Одночасно авіалайнери, що вилітають, зможуть їхати по МРД в торець смуги для зльоту і також не будуть блокувати її в цей час для інших повітряних суден.

Останні новини:

Зараз читають