9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

В Одеській області відновлять військовий аеродром

 • Фото: Думская

  Відновлення військового аеродрому Червоноглінское в Арцизі Одеської області почнеться найближчим часом.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

  Кабмін вже прийняв принципове рішення, а Генштаб підготував клопотання до Арцизький міськраду про виділення земельної ділянки. Після того, як майже 20 років тому Арциз залишили військові, вся територія авіабази – 840 гектарів – відійшла місту. Зараз повинна пройти зворотна процедура.

  Втім, українським Повітряним силам весь величезний аеродром, який за радянських часів використовували два потужних авіаполку (винищувальний і військово-транспортний), не потрібен. Зараз мова йде про приведення в порядок території площею 380 гектарів. Початкова сума, яка буде виділена з держбюджету, складе всього 5 мільйонів гривень.

  А поки будівельні бригади тільки готуються відроджувати аеродром, який, до речі, був ще й запасним для космічного корабля «Буран», об’єкт продовжують розкрадати. Тягнуть все – і плити руліжних доріжок, і збережені кабелі, і навіть цегла будівель. Хтось вирубує ліс, хтось переорав землю у злітної смуги і збирається провести посівну, сподіваючись, що сюди вже не повернуться ескадрильї.

  До слова, на самій ВПП можна побачити бетонні блоки, які тут встановили в 2014 році, щоб запобігти можливій висадку російського десанту.

  Зараз єдиним експлуатантом Червоноглінского є єдина в Одеській області сільськогосподарська авіакомпанія «Альбатрос». У неї шість кукурудзників Ан-2, які розбризкують над полями хімікати. Завдяки «Альбатросу» вдалося зберегти капоніри Червоноглінского, де стояли винищувачі, транспортні літаки і, за чутками, зберігалося хімічну зброю.

  Аеродром Червоноглінское існував як авіакомендатура до 2003 року. У 1998-му році тут розташовувалася 206-я авіабаза (737 винищувальний авіаполк).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій...

  Укрзалізниця збільшить та оновить парк зерновозів та напіввагонів

  У найближчі роки "Укрзалізниця" планує побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. ...