9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

В Одеській області відновлять військовий аеродром

blank
Фото: Думская

Відновлення військового аеродрому Червоноглінское в Арцизі Одеської області почнеться найближчим часом.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

Кабмін вже прийняв принципове рішення, а Генштаб підготував клопотання до Арцизький міськраду про виділення земельної ділянки. Після того, як майже 20 років тому Арциз залишили військові, вся територія авіабази – 840 гектарів – відійшла місту. Зараз повинна пройти зворотна процедура.

Втім, українським Повітряним силам весь величезний аеродром, який за радянських часів використовували два потужних авіаполку (винищувальний і військово-транспортний), не потрібен. Зараз мова йде про приведення в порядок території площею 380 гектарів. Початкова сума, яка буде виділена з держбюджету, складе всього 5 мільйонів гривень.

А поки будівельні бригади тільки готуються відроджувати аеродром, який, до речі, був ще й запасним для космічного корабля «Буран», об’єкт продовжують розкрадати. Тягнуть все – і плити руліжних доріжок, і збережені кабелі, і навіть цегла будівель. Хтось вирубує ліс, хтось переорав землю у злітної смуги і збирається провести посівну, сподіваючись, що сюди вже не повернуться ескадрильї.

До слова, на самій ВПП можна побачити бетонні блоки, які тут встановили в 2014 році, щоб запобігти можливій висадку російського десанту.

Зараз єдиним експлуатантом Червоноглінского є єдина в Одеській області сільськогосподарська авіакомпанія «Альбатрос». У неї шість кукурудзників Ан-2, які розбризкують над полями хімікати. Завдяки «Альбатросу» вдалося зберегти капоніри Червоноглінского, де стояли винищувачі, транспортні літаки і, за чутками, зберігалося хімічну зброю.

Аеродром Червоноглінское існував як авіакомендатура до 2003 року. У 1998-му році тут розташовувалася 206-я авіабаза (737 винищувальний авіаполк).

Останні новини:

Зараз читають