9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

В аеропорту “Запоріжжя” побудують нову злітно-посадкову смугу

Нова злітно-посадкова смуга в аеропорту Запоріжжя обійдеться у $ 35-40 мільйонів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на abcnews.com.

На початку 2019 року в аеропорту “Запоріжжя” почнуть будувати нову злітно-посадкову смугу, а вже в квітні планують обслуговувати пасажирів в новому терміналі, який зараз активно зводиться. На обидва проекти необхідно близько $ 60 млн.

Про це розповів перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мішок.

Роботи зі зведення терміналу почалися в кінці минулого року, їх проводить компанія “Альтіс-Констракшн”, яка виграла тендер. Згідно з проектом, що створений UVT group, двоповерховий термінал займе площу 12,3 тис. кв. м, його пропускна спроможність складе 400 осіб на годину (250 міжнародних і 150 внутрішніх рейсів). Будівлю прикрасять яскраві сучасні фасади. У ній розмістяться 12 стійок реєстрації пасажирів, автоматизована система сортування багажу, Duty Free і кафе, конференц та VIP-зали. Разом з терміналом будуть побудовані газова котельня, насосна станція, трансформаторна підстанція. Будівлю обіцяють зробити енергоефективною.

Сергій Мішок повідомив, що на сьогоднішній день ціна терміналу становить 530 млн грн, це близько $ 20 млн, всі кошти виділені з міського бюджету.

“Для розвитку аеропорту нам вкрай необхідно будівництво нової смуги. Бюджет проекту поки оголошувати рано, ми зараз отримуємо техніко-економічне обгрунтування. Але розуміємо, що це буде в районі $ 35-40 млн”, – зазначив Сергій Мішок.

В якості базового сценарію фінансування будівництва нової смуги в Запоріжжі, міська влада розглядає кредитування, причому в валюті, оскільки аеропорти отримують виручку саме у валюті.

“Фінансові показники зараз дозволяють розраховувати на хороші умови кредиту до $ 30 млн. Ми вже вели переговори з усіма закордонними банками, що працюють в Україні і є підтвердження в їх зацікавленості у цьому проекті”, – сказав Мішок.

Чиновник розповів, коли можливий старт цього проекту. За його словами, у зв’язку з тим, що міжнародний аеропорт “Запоріжжя” – комунальне підприємство, що фінансується з міського бюджету, то всі підготовчі процедури проходять досить довго. Так, проекти з бюджетом понад 400 млн грн необхідно погоджувати з Кабміном, також проект повинен пройти всі необхідні експертизи, ще 90 днів займають тендери.

“Ми хочемо почати будівництво смуги у наступному році, а термінал закінчити до квітня 2019 року”, – повідомив Сергій Мішок.

Паралельно команда аеропорту продовжує роботу над розширенням географії польотів, залученням нових компаній і розширенням співпраці з тими авіакомпаніями, які вже присутні в аеропорту.

“У нас проходять переговори майже з 30 авіакомпаніями, це постійний, тривалий процес. Ми проводимо постійний аналіз ринку, його стану і структуру. Якщо ми говоримо про структуру пасажиропотоку, то основна тріада: бізнес-трафік, традиційний і етнічний туризм. У нас є інструменти, що дозволяють відстежити потоки не тільки всередині України, а й за її межами, що дає можливість проводити переговори з авіакомпаніями, заводячи їх в існуючий трафік”, – розповів комерційний директор МА “Запоріжжя” Олексій Дубревський.

Цього року аеропорт уперше брав участь у Routes Europe 2018. За словами Сергія Мішка, команда активно працювала над залученням лоу-костерів у регіон.

“Наш інтерес – не тільки бізнес-потік, який сформувався за рахунок тих напрямків, які вже є, але і зробити авіаперельоти доступними, у тому числі й для студентів. Я не буду називати напрямки, але скажу, що з тими лоу-костерами, які нас цікавлять, ми зустрілися та показали їм наші програми і побачили зацікавленість з їх сторони”, – резюмував чиновник.

Авторabcnews.com.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають