9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Укренерго будує півтори тисячі кілометрів волоконно-оптичних ліній зв’язку

НЕК “Укренерго” розпочала будівництво волоконно-оптичної лінії зв’язку протяжністю 1525 кілометрів, що пройде через 10 областей.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Укренерго розпочало спорудження волоконно-оптичної лінії зв’язку (ВОЛЗ) протяжністю 1525 км. Нова ВОЛЗ прокладатиметься на ділянках 20 ПЛ (повітряних ліній – ред.) 330 кВ, які проходять через десять областей України: Київську, Черкаську, Вінницьку, Полтавську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську”, – йдеться у повідомленні “Укренерго”.

Зазначається, що роботи будуть виконані на 36 енергооб’єктах об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України, з яких на 21 об’єкті “Укренерго” та на 4-х майданчиках генерації буде встановлено обладнання ущільнення сигналу з поділом по довжині хвилі DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). Крім того, на деяких ділянках загальною протяжністю 150 км ВОЛЗ прокладатиметься підземним кабелем зв’язку або у підвісі на опорах інших суб’єктів.

blank

Після реалізації проєкту “Укренерго” отримає власну високошвидкісну магістральну мережу для технологічного та корпоративного зв’язку, що зараз у зазначених регіонах забезпечується через орендовані канали. На даний час в “Укренерго” зведено понад 2,5 тис. км ВОЛЗ, що становить майже 25% магістральних та сполучних ліній зв’язку.

Нині реалізується лінійна частина проєкту, а саме реконструкція 1375 км ПЛ 330 кВ із заміною грозозахисного троса на новий із вбудованим оптичним кабелем. Зокрема, вже розпочато ремонт опор та контурів заземлення на повітряній лінії 330 кВ “Запорізька 750 – Дніпровська” (без відключення ПЛ).

Джерелом фінансування проєкту є кредитні кошти Європейського інвестиційного банку, зекономлені під час будівництва ПЛ 750 кВ “Запорізька АЕС – Каховська”. Роботи виконує підрядна компанія Kalpataru Power Transmission Ltd (Індія), обрана за результатами міжнародних торгів. Вартість контракту – майже 14,2 млн євро.

Крім того, для реалізації станційної частини проєкту спорудження ВОЛЗ (установки спеціального обладнання на 36 енергооб’єктах ОЕС України), а також для спорудження кабельної лінії зв’язку на деяких ділянках продовжуються міжнародні конкурсні торги на вибір підрядника. Загальна очікувана вартість всього проєкту становитиме 33 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають