9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Київські забудовники конкурують між собою не цінами, а концепціями

Понад 30% всього житла, що будується в Києві — це об’єкти нових форматів. Про це повідомила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу «Polaris Home and Plaza» Анжеліка Саакян.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на BuildPortal.

За її словами, понад 60 об’єктів, заявлених до здачі у 2020-2022 рр., належать до об’єктів підвищеної комфортності нових форматів, таких як: «місто в місті», багатофункціональні житлові комплекси, новий столичний формат «live-work-play» і ряду інших.

Ціна на такі об’єкти на 15-20% вище, ніж на об’єкти без додаткових переваг (звичайних будинків комфорт і бізнес-класу).

Головною особливістю нових форматів житла є створення універсального і самодостатнього інфраструктурного комплексу для життя (спортцентр, торгові центри, дитячі сади та ін.), Роботи (коворкінг), дозвілля (внутрішні сквери, парки, інші рекреаційні можливості).

«Останнім часом в житлових будинках забудовники облаштовують лобі європейського готельного рівня з ресепшн, зонами очікування і кафе, цілодобовою охороною, ескалаторами та окремими ліфтами на житловий поверх. Крім цього, для зручності майбутніх мешканців, передбачається вбудований торгово-розважальний комплекс з дитячим садом або центром розвитку, спортивним центром, продуктовим супермаркетом, сімейним рестораном і коворкінгом», – зазначила Анжеліка Саакян.

Територія такого житлового комплексу повинна бути закритою, а двори вільними від машин.

На сьогодні в умовах обмеженого попиту забудовники конкурують між собою переважно не цінами, а концепціями. Витрати на їх розробку і реалізацію можуть досягати 5-8% від собівартості будівництва. Але, як вважає експерт, додаткові витрати виправдані тим, що майбутній житловий комплекс стає більш продуманим у своєму наповненні й тим самим викликає інтерес потенційних покупців.

«Дуже часто для створення вдалого і затребуваного проєкту девелопери залучають професійних концептологів, які планують комерційну і соціальну складові майбутнього проєкту. Крім цього, сучасні забудовники, крім самого будівництва, все більше націлені на управління вже побудованим житловим комплексом: наприклад, вибір орендарів комерційних площ стає більш ретельним і продуманим. Покупець хоче знати, який саме бренд «зайде» в проєкт. І найчастіше рівень орендаря, наприклад, майбутнього спортивного центру, може вплинути на кінцеве рішення придбати квартиру», – підкреслила Анжеліка Саакян.

Концептуальний підхід до наповнення майбутнього житлового комплексу також дозволяє майбутнім покупцям істотно економити на експлуатаційних послугах.

«Дуже часто в досить жорсткому орендному договорі девелопер прописує, що саме орендарі несуть витрати по прибиранню території житлового комплексу, охорони тощо. Це дає можливість майбутнім мешканцям до 20% скоротити витрати на експлуатаційні послуги», – сказала вона.

Так, понад 70% всіх нових об’єктів, які з’являться на київському первинному ринку у 2020 році, будуть відповідати тому чи іншому новому формату житла.

«За нашими оцінками, у 2020 році на київський ринок вийде близько 35 проєктів, що відносяться до нових якісних форматів. А сумарний обсяг такого житла буде рости в середньому на 10-15% на рік», – підсумувала Анжеліка Саакян.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають