9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Україна пропонує побудувати 300 кілометрів широкої колії у Польщі для розширення експорту зерна

Голова «Всеукраїнської Аграрної Ради» Андрій Дикун під час зустрічі з представниками Економічного комітету Сейму Литовської Республіки запропонував побудувати на території Польщі 300 км залізничних колій стандарту 1520 мм для прямих постачань зерна до литовського порту Клайпеда.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на propozitsiya.com.

Будівництво колії дозволило б уникнути перевантаження вагонів на/з європейської колії на кордоні з Литвою та Україною.

Члени Комітету Сейму Литви зазначили, що наразі основна проблема перевезення залізницею до портів Клайпеди та інших європейських портів полягає в несинхронізованості широких українських залізничних колій та вузьких європейських.

blank
Перша логістична компанія

Розбудова вузьких колій в Україні займе чимало часу, а питання експорту критичне. Тому Литва також пропонує розширити ділянку, що проходить через Польщу в Литву, і це буде спеціальна широка колія, яка дасть змогу не втрачати час і зусилля на перевантаження вагонів. 

«Мав лише два прохання до наших партнерів — сприяти розблокуванню портів та допомогти збудувати 300 км залізничної колії на території Польщі для прямих поставок зерна в литовський порт Клайпеда. Цей порт щороку зможе відправляти 20 млн тонн агропродукції. Отримав повну підтримку цього проєкту від литовських партнерів», — коментує голова ВАР Андрій Дикун.

Також на зустрічі обговорювалась загроза глобального голоду через руйнацію зернової логістики в Україні внаслідок війни з рф. Один з варіантів вирішення проблеми — налагодження експорту українського зерна через литовські порти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають