9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна облаштовує загородження та будує вертолітні майданчики на кордоні з Білоруссю

На кордоні України з Білоруссю продовжується інженерне облаштування кордону та розбудова супутньої інфраструктури.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу ДПСУ.

Через спровоковану міграційну кризу на кордоні Білорусі та країн ЄС, Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки кордону.

Ще з початку листопада на українсько-білоруському кордоні постійно працюють близько трьох десятків інженерних груп прикордонників.

Вони встановлюють різного роду загородження – з єгози, колючого дроту, сітки рабиці, виготовляють переносні загородження.

Також інженерні групи працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб забезпечити оперативне перекидання резервів у разі різкої зміни обстановки на певній ділянці.

Від початку спровокованої міграційної кризи у сусідній країні для облаштування кордону України уже залучено близько 4 630 бухт спірально лінійних загороджень.

blank
Фото: пресслужба ДПСУ

Значну їх частину надали органи місцевої влади Волинської області. При цьому 2460 бухт прикордонники виготовили на власних потужностях.

Для цього в Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби на Черкащині розгорнуто власне виробництво, яке дає змогу виробляти дротяні загородження, єгозу, сітку рабіцу.

Наразі на цих потужностях вже постійно працює три лінії виробництва. Вже сьогодні прикордонники спроможні самостійно виготовляти щодоби загороджень, що дозволять облаштувати ділянку кордону протяжністю до трьох кілометрів.

Варто зазначити, що відповідно до розпорядження Уряду «Про виділення коштів для здійснення заходів, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності держави» Держприкордонслужбі України виділено 21 млн грн.

Наразі закуплено майже 300 тонн сировини, що дасть змогу виготовити загородження для інженерного перекриття близько 62 км українсько-білоруської ділянки кордону.

Останні новини:

Зараз читають