9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Українські компанії будують гідроелектростанцію в Таджикистані

В Таджикистані запустили Рогунську ГЕС, яку добудовують українські компанії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine Now.

16 листопада, за участю Президента Республіки Таджикистан Емомалі Рахмона був введений в експлуатацію перший гідроагрегат Рогунської гідроелектростанції. Потужність гідроагрегату становить 600 МВт.

Будівництво цієї унікальної споруди було розпочато ще в 1976 році і складалося дуже непросто. Унікальна станція потужністю 3600 МВт була спроектована Середньоазіатським відділенням інституту “Гідропроект” в дуже складних умовах – висока сейсмічність, залягання в основі греблі пласта кам’яної солі. Машинний зал і приміщення трансформаторів Рогунської ГЕС розташовані під землею, і в цілому на станції було пробито 63 км тунелів.

Фахівці ПАТ “Дніпро-Спецгідроенергомонтаж” спільно з фахівцями Таджик-СГЕМ виконували роботи по складанню й монтажу гідрогенератора типу СВ11140/280-48 УХЛ4, який був спроектований і виготовлений на Харківському заводі ДП завод “Електроважмаш” (Україна) крім цього шеф- інженери цього заводу постійно перебували на ГЕС і контролювали процес монтажу.

Рогунську ГЕС почали будувати в 1976 році, але з розпадом СРСР будівництво ГЕС було законсервовано. 8 травня 1993 року верхова будівельна перемичка була розмита потужним паводкових потоком, тунелі і машинний зал були частково затоплені.

У 2004 році було підписано угоду між урядом Таджикистану і компанією «Русал» про добудову ГЕС. На кошти «Русала» було створено техніко-економічне обгрунтування проекту, проведено ряд робіт на майданчику ГЕС (зокрема, осушений машинний зал). Однак сторонам не вдалося узгодити ряд принципових особливостей проекту, зокрема висоту греблі, а також її тип («Русалом» пропонувався варіант бетонної дамби висотою 285 м), і у вересні 2007 року Таджикистан офіційно розірвав угоду з «Русалом».

29 жовтня 2016 року було перекрите русло річки Вахш, що поклало початок відновленню будівництва греблі Рогунської ГЕС. Потужність станції складе 3,6 ГВт, що зробить ГЕС найбільшою в Центральній Азії.

Останні новини:

Зараз читають