9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

У першому півріччі 2017 року український будівельний ринок виріс на 34%

Будівельна галузь України показує стійке зростання.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на СтройОбзор.

З початку 2017 року обсяг виконаних будівельних робіт в сегменті нежитлового будівництва України виріс на 35% в порівнянні з 2016 роком, будівництво житлових будинків збільшилася приблизно на 25% за той же період.

blank

Істотне зростання показників будівельного ринку дозволяє говорити, що галузь пережила кризовий період і починається її сталий розвиток, – повідомив СтройОбзор Виконавчий директор УЦСС В’ячеслав Колісник. – Починаючи з другої половини 2016 року, інвестиційні очікування продовжують залишатися в позитивній зоні, тому за нашими оцінками слід очікувати зростання інвестицій в нові проекти житлової і комерційної нерухомості, хоч і не такими високими темпами.

Будівельний ринок в гривневому еквіваленті з урахуванням інфляції продовжує нарощувати темпи зростання. При цьому відносно високі темпи зростання обумовлені в т.ч. ефектом низької бази порівняння.

У 2017 році зростання собівартості будівництва сповільнилося. Інфляція цін на будівельно-монтажні роботи з початку року перебуває на рівні нижче, ніж в середньому за той же період в 2012-2016 роки. За останні 5 років ціни на будівельно-монтажні роботи виросли в 2,3 рази, а курс гривні до долара США виріс в 3,3 рази.

Останні новини:

Зараз читають