9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Липня, 2021

У Маріупольському морському торговельному порту почалися роботи з будівництва виробничо-перевантажувального комплексу

 • У Маріупольському морському торговельному порту в липні почалися роботи з будівництва виробничо-перевантажувального зернового комплексу. Він буде входити в Перевантажувальний кластер агропромислових вантажів. Про хід будівництва, технічних і виробничих характеристиках комплексу на конференції Транспортування і зберігання зерна в Україні 2017 розповів начальник служби інженерного забезпечення будівель і споруд Маріупольського МТП В’ячеслав Хвостовіч.

  Необхідність будівництва в Маріупольському МТП зернового виробничо-перевантажувального комплексу була викликана конфліктом на Сході України. Порт втратив традиційні обсяги вантажів. Вантажообіг знизився з 18 млн тонн до 7 млн ​​тонн. Портовики почали думати, за рахунок чого його відновити. Зупинилися на зернових.

  Для їх перевалки в Маріупольському порту є всі умови. Порт має 18 вантажних причалів загальною довжиною близько 3,7 км з проектними глибинами від 8,0 до 9,75 м. Приймає судна з осадкою до 8,0 м і довжиною до 240 м.

  Загальна площа відкритих складських майданчиків складає 270 тис. м². Загальна площа критих вантажних складів – 11,8 тис. м².

  Для будівництва зернового комплексу визначили місце – це 3 і 4 причали морського порту, з проектними глибинами 9,75 м.

  З південно-західного боку будівельного майданчика примикає вузький елеваторний пірс.

  Спеціалізований комплекс з перевантаження зернових вантажів має проектну потужність 2 млн тонн на рік.

  Заплановано, що місткості одноразового зберігання терміналу складуть – 131,1 тис. тонн.

  Термінал буде мати такі виробничі характеристики:

  • Потужність по приймання зернових вантажів з автомобільного транспорту – 500 тонн/год, або 9,0 тис. тонн/добу;
  • Потужності з приймання зернових вантажів з залізничного транспорту – 1,0 тис. тонн/год або 4,5 тис. тонн/добу (з урахуванням можливостей припортової залізниці).
  • Потужність завантаження суден до 2000 тонн/год;
  • Потужність по сушці зерна 3 тис. тонн/добу (будуть реалізовані на другому етапі будівництва).

  Крім того, в порту скоро введуть в експлуатацію комплекс з навантаження рослинних масел потужністю 500 тис. тонн.

  «Проект буде реалізований в два етапи: перша черга комплексу вже в стадії будівництва. Виконано підготовчий етап і проводиться закупівля технологічного обладнання канадської фірми AGI », – говорить В’ячеслав Хвостовіч.

  Будівництво першої черги почалося в 2017 році. Його закінчення планується на 2019 рік. Будівництво буде йти за кошти ДП «ММТП».

  Перша черга включатиме 10 ємностей по 5,7 тис. тонн, авто та залізнодорожні розвантаження, одну зернозавантажувального машину продуктивністю до 1000 тонн/год.

  Крім того, буде реконструйовано критий склад підлогового зберігання, який використовувався для мінеральних добрив. Його взято в оренду на 15 років. Після глибокої реконструкції склад буде здатний перевалити 300 тис. тонн зернових на рік. Загальна потужність одночасного зберігання складу складе до 30 тис. тонн зернових.

  «Обсяг заявлених інвестицій на сьогодні складає більше 100 млн грн. На жаль, зараз проект трішечки буксує через те, що орендар вийшов за межі орендованого складу на територію державного стивидора і навіть трохи зачепив територію АМПУ. Зараз все повертається в дозволені межі », – говорить В’ячеслав Хвостовіч.

  Комплекс по відвантаженню рослинних масел майже готовий до експлуатації. Зведені три місткості сумарним обсягом одноразового зберігання 14 тис. тонн. Вже встановлено 2 насоси для перекачування масла в порт продуктивністю 400 м³/год.

  «Інновацією комплексу, з нашої точки зору, є придбання другої зернозавантажувального машини з можливістю роботи в реверсному режимі. Крім того, кожен елемент кластера має незалежні залізнодорожні та автр шляхи та фронти вивантаження, що дозволяє уникнути технологічних простоїв рухомого складу», – пояснює керівник.

  На сьогодні в порту сконцентрувалися на закупівлю технічного обладнання.

  «Перше прийшло в серпні цього року – це і конвеєрні лінії та інше. Виробничі потужності компанії, яка виробляє нам обладнання, знаходяться в Європі, Америці та Домінікані, тому ми приймаємо контейнери з усього світу. Накопичуємо технологічне обладнання, готуємо його до монтажу. На початку наступного року плануємо приступити до будівництва – вже безпосередньо до заливання фундаменту і монтажу всього обладнання. До кінця 2018 р буде готова перша черга. Сподіваємося, що до кінця 20-го року – друга. Для другої черги необхідний ще інвестор і мирне небо над головою», – підсумував В’ячеслав Хвостовіч.

  Дарина Олійник, Elevatorist.com


  Про допомогу проекту

  АвторElevatorist.com

  Також на цю тему

  Останні новини

  Комплексом протикорабельних ракет «Нептун» зацікавилися три іноземні країни

  У вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі РК-360МЦ «Нептун» зацікавлені три країни.Про це в інтерв’ю для «Новинарня»...

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у небо після тривалої перерви.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Зараз читають

  «Темп-3000» представив нові захисні шоломи (фото)

  НВП «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представило захисні шоломи 4-х розмірів (S, М, L та...

  Шебелинський нафтопереробний завод подвоїть виробництво бензинів

  Шебелинський нафтопереробний завод (Šhebel) планує збільшити обсяг виробництва бензинів стандарту Євро-5 на 156 тис. тонн – до...

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...