9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

У Львові впровадять заходи щодо термомодернізації цілого мікрорайону

У Львові стартував пілотний проект, як для міста, так і для України — «Енергоефективний район». Проект діє від імені та на підставі доручення Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU). Впроваджуватиметься проект Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Тривалість проекту становить 4,5 роки (01.10.2018 — 30.09.2022), а бюджет проекту становить 5 млн євро. Реалізовуватимуть проект у Сихівському мікрорайоні. Мерія закликає мешканців проявляти ініціативу і брати участь у втіленні даного проекту.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сайт Львівської міськради

Пілотним районом для впровадження проекту обрано Сихів. У межах Сихова буде обрано пілотний мікрорайон. Проект запропонує обраному мікрорайону додатковий механізм енергоефективних заходів. Запланована підтримка термомодернізації житлового фонду підлягає приведенню її у відповідність з проектом модернізації системи теплопостачання ЄБРР.

Окрім того, проект розробить комплексну модель енергоефективного постачання та споживання теплової енергії для обраного мікрорайону та сприятиме поширенню набутого досвіду.

«Дуже приємно, що продовжується наша співпраця з німецьким урядом, яка була започаткована у 2009 році, і зараз має гарне продовження. Ми започатковуємо новий проект енергоефективності одного з мікрорайонів Львова, за участю наших колег з Німеччини, за участю Мінрегіонбуду. Вчора у нас відбулася робоча зустріч, на якій ми обговорили питання щодо утеплення будинків зокрема у Сихівському районі, оговорили технічні питання щодо інженерних мереж. Тому цей пілотний проект буде втілено у Сихівському районі. Якщо нам вдасться все реалізувати — це буде приклад, як правильно економити енергію у певному мікрорайоні. І це буде приклад для всієї України”, — розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За її словами, станом на сьогодні на кошти Європейського банку реконструкції та розвитку у Сихівському районі планується встановити 480 ІТП у будинках. Перша черга — це встановлення 165 ІТП. Тому для реалізації проекту «Енергоефективний район» найперше зосереджуватимуть увагу на будинках, де мають бути встановлені ІТП.

«Будинки для впровадження цього проекту першочергово будуть відбиратися ті, де буде встановлюватися ІТП. Також будемо брати для роботи і ті ЦТП, які власне подають тепло у будинки із встановленням ІТП. Тобто, якщо маємо встановити 165 ІТП у будинках, то ці будинки, умовно, обслуговую 9 ЦТП і, відповідно, цих 9 ЦТП будуть братися за основу, щоб провести комплексний аналіз: в якому стані теплові мережі, в якому стані будинок, які ще інженерні мережі підведені до будинку та ін. На основі такого, загального, аналізу буде відбиратися один мікрорайон на Сихові, де буде проведено комплексні заходи з енергоефективності.

Адже люди утеплюють квартири клаптиками, а це не добре, це не дає ефекту. Правильно, коли утеплений цілий будинок, цілий квартал, який черпає теплову енергію від одного ЦТП — тоді ми бачимо енергоефективність.

Тому, ми хочемо правильно зрозуміти яким чином економити, і яка власне буде економія тепла в будинках, які йдуть від одного ЦТП. А отриманий досвід, вже як приклад, показати всій Україні.

Зараз ми в процесі роботи. Відбуваються робочі зустрічі, будемо розставляти акценти і визначимо, яка частка робіт буде за фінансування Німецького уряду, мешканців, міської ради. Як відзначають наші німецькі колеги, їх також цікавлять будинки, де є велика кількість субсидіантів, щоб зрозуміти платоспроможність мешканців”, — відзначила Ірина Маруняк.

Як додала посадовець, з огляду на те, що зростає ціна газу, тепла, то цей проект є дуже актуальним для міста Львова, для України, для мешканців. Тому важливою буде й активність мешканців, і їх зацікавленість у проекті.

«Насправді проекту „Енергоефективний район“ у Сихові ми давно чекали. Це буде перший пілотний проект в Україні. Ми будемо працювати не тільки з мешканцями, не тільки з міським бюджетом, ми будемо започатковувати співпрацю з державним Фондом ефективності, який створюється і має багато напрацювань. Ми також продовжуватимемо роботу з Європейським банком реконструкції та розвитку, адже вибрали мікрорайон, де за кошти ЄБРР буде встановлено ІТП. Як бачимо, тут дуже багато гравців, але Львову вдавалися великі проекти, тому переконана, що і ця співпраця буде вдалою, а німецькі колеги нам в цьому допоможуть», — підкреслила Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР.

У свою чергу, голова департаменту співробітництва з Східною Європою та Африкою, Міністерства навколишнього середовища Німеччини, Юрген Кайнхорст, також відзначив позитивний досвід співпраці зі Львовом у різних проектах.

«Ми маємо позитивний досвід роботи у Львові і сподіваємося, що цей проект з енергоефективності стане модельною для всієї держави. Адже заходи з енергоефективності здатні покращити економічну ситуацію у всій країні. До прикладу, в Україні втричі більше субсидіантів, ніж у Німеччині. Тому є чіткі переваги інвестицій в енергоефективність, замість інвестицій у субсидії. Бо, інвестуючи в модернізацію і енергоефективність, можна модернізувати й економіку.

Тому, ми підтримуємо Україну в питаннях покращення енергоефективності. Важливо розробити таке законодавство, щоб інвестувати, як я вже сказав, в енергоефективність, а не в субсидії. Відповідно цей новий проект у Львові стане прикладом для всіх. Цей проект матиме величезну вагу на національному рівні, бо покликаний стимулювати розроблення моделі збалансованої інвестиційної політики, яка враховуватиме як сторону постачання так і попит.

Під час проекту ми також хочемо більше дослідити, які є потреби у мешканців багатоквартирних будинків, подивитися в який спосіб можна стимулювати мешканців, щоб їм хотілося щось інвестувати в будинок”, — розповів Юрген Кайнхорст.

Ключові складові проекту «Енергоефективний район м. Львова»:

1. Вибір пілотного мікрорайону в межах Сихова.

2. Розробка додаткового механізму фінансової підтримки впровадження енергоефективних заходів, який доповнюватиме програми Фонду енергоефективності та враховуватиме необхідність надання додаткової підтримки отримувачам субсидій.

3. Надання технічної підтримки з впровадження енергоефективних заходів в обраному мікрорайоні.

4. Аналіз споживання енергії та розробка оптимізованої моделі постачання та споживання теплової енергії.

5. Поширенню набутого досвіду.

На початковому етапі проект планує розпочати роботу за напрямками 1 і 2, зазначеними вище.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають