“Укравтодор” проводить ремонт ділянки дороги Р-09 Миронівка – Канів біля міста Миронівка Київської області за новою для столичного регіону технології укоченого бетону.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
Головна відмінність технології від будівництва асфальтової дороги в тому, що в її основі – укочування бетону, поверх якого укладають асфальтобетонне покриття.
Повідомляється, що перевагою застосування цієї технології є швидкість укладання: вона можлива завдяки меншій кількості води та відсутності арматури.
“Через понижений вміст води, бетонну суміш укладають як асфальт і ущільнюють катками. А вже після 24 годин по ній можна відкривати рух автотранспорту”, – йдеться в повідомленні “Укравтодору”.
Відзначається, що на відремонтованій ділянці зняли старе асфальтобетонне покриття та створили бетонну основу, за якою тепер здійснюється рух автотранспорту.
“Бетонну ділянку зробили на 900 метрів. Створення двох шарів асфальтобетону та продовження ремонту дороги (на км5 +000-км19 + 100) будуть продовжені з настанням сприятливих погодних умов”, – додали в “Укравтодорі”.
Відзначимо, що вперше укочений бетон використовували у Швеції, в 30-х роках минулого століття. Потім технологію активно застосовували в США і Канаді. Так, в 1998 році в США було прокладено близько 2,5 млн кв. м інноваційного покриття, а вже у 2008 році ця цифра становила 8 млн кв. м.
Завдяки технічним характеристикам (висока несуча здатність, міцність і, відповідно, висока жорсткість) та технології виробництва (короткий термін реалізації, довгі відрізки на рівних поверхнях), яка вкладає бетон і використовується на поверхнях з великим навантаженням при невеликій швидкості (близько 50 км/год). Така технологія використовується переважно на майданчиках для великовантажного транспорту: лісопилках, зонах роботи гірничодобувної промисловості, контейнерних майданчиках, а також для будівництва підпірних стінок дамб і під’їздів до портів.