9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

У Києві будуть зносити «хрущовки» та на їх місці почнуть будувати нові будинки

Київська міська державна адміністрація назвала адресу “хрущовки”, яку знесуть першої при реконструкції застарілої забудови в Лісовому масиві.

Для мешканців хрущовки буде побудований новий житловий будинок. Влада відвела ділянку під новобудову і видали замовнику містобудівні умови.

Проаналізувавши дані Київської міської державної адміністрації, портал Domik.ua дізнався, що в Києві застаріла 5-поверхова забудова включає 3055 будівель на 211512 квартир. З них, забудова панельними будинками займає 757 будівель на 64343 квартири загальною площею 2,6 млн квадратних метрів.

У проекті Генерального плану Києва до 2025 року передбачена реконструкція житлових кварталів і мікрорайонів, забудованих панельними п’ятиповерховими будинками перших масових серій і трьох і чотириповерховими будинками, побудованими в кінці 1950-х і в 1960-і роки. За розрахунками авторів проекту Генплану Києва до 2025 року, при реалізації програми реконструкції обсяг виведеного з експлуатації старого житла складе 2,8 млн квадратних метрів. Для його заміни необхідно побудувати нове житло сумарною площею не менше 7,8 млн квадратних метрів.

blank
Фото з вільних джерел

Загальні правила і порядок реконструкції застарілого житлового фонду в Україні врегульовані законом № 525-V «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» від 22.12. 2006 у редакції, затвердженій у відповідність з законом № 5459-17 від 18.11.2012.

У Києві першим кроком до виконання програми реконструкції житлового фонду стало затверджене 3 березня 2016 року рішення Київської міської ради №119 / 119 «Про деякі питання виконання виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) повноважень у сфері комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Даний документ уточнив повноваження і функції КМДА для проведення реконструкції житла на основі закону № 525-V.

Це дозволило владі столиці розробити перший проект реконструкції житлового району зі старою забудовою. 3 червня 2016 року в КМДА оголосили про завершення розробки проекту Детального плану території житлового масиву Лісовий Деснянського району в межах вулиць Мілютенка, Шолом-Алейхема, Братиславській і Лісового проспекту. Проект спільно створили Департамент містобудування та архітектури КМДА та комунальне об’єднання «Інститут генерального плану міста Києва».

blank
Фото з вільних джерел

Портал Domik.ua вивчав такі питання:

  1. Як розвивається проект Детального плану території в межах вулиць Мілютенка, Шолом-Алейхема, Братиславській і Лісового проспекту в Деснянському районі, розроблений Департаментом містобудування та архітектури КМДА у 2016 році
  2. Яких заходів було вжито київською міською владою для реалізації проекту комплексної реконструкції кварталів Києва зі знесенням застарілого житлового фонду
  3. Коли почнеться комплексна реконструкція кварталів Києва зі знесенням застарілого житлового фонду, як це було зазначено в повідомленні КМДА від 03.06.2016
  4. З знесення яких об’єктів в столиці розпочнеться реалізація проекту відповідно до закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів)»

З інформації, отриманої в КМДА слід:

Департамент містобудування та архітектури своїм рішенням № 16-148-В погодив відведення земельних ділянок комунальному підприємству «Спецжитлофонд», яке веде утримання та експлуатацію житлового фонду спеціального призначення. Земельні ділянки призначені для будівництва, обслуговування та експлуатації житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями на перехресті вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема. Ця будівля має стати будинком для переселення мешканців з застарілих п’ятиповерхових будинків. Першими в здану новобудову будуть переселені мешканці будинку №23а по вулиці Мілютенка. Замовнику КП «Спецжитлофонд» видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 1605/16/012 / 009-16 від 05.12.2016.

Таким чином, названу адресу першої київської хрущовки, призначеної до зносу: Мілютенка, 23а

Очевидно, що реалізувати програму знесення хрущовок і переселення жителів у нові будинки, – досить, нескладно. Для будівництва зазначених в Генплані Києва до 2025 року нових 7,8 млн квадратних метрів житла, потрібно, приблизно, 112 млрд грн. Річна фінансова потреба на передбачені в Генплані-2025 сім років реалізації становить 16 млрд грн. Це цифри загального фінансового запиту на модернізацію по Генплану-2025.

Модернізація житла буде проходити локально, на певних територіях, як це видно на прикладі проекту на Лісовому масиві. У відповідях КМДА конкретні параметри новобудови для переселенців з хрущовок не вказані. Можна припустити, що буде побудований будинок, мінімум, на 200 квартир. Новобудову з меншою кількістю квартир будувати невигідно Якщо взяти середню площу квартири в сучасному проекті доступного житла в 60 квадратних метрів, то на 200 квартир по ціновій нормі 2018 роки за квадратний метр (14340 грн) отримуємо вартість житла в новобудові приблизно 172 млн грн.

Вклавши один раз бюджетні гроші в одну новобудову, міська влада отримують можливість відселити людей і звільнити досить велику ділянку землі під чергове нове будівництво.

У перший новий будинок, наприклад, на 200 квартир, можна переселити одну хрущовку. У таких будівлях на 4 під’їзду розміщені 80 квартир, а на 5 під’їздів – 100. У новобудові 100 квартир надають переселенцям, а ще 100 – влада може продати. Знесення старої хрущовки дозволить звільнити ділянку, з урахуванням нормативної прибудинкової території, площею приблизно в 2 гектара. На цій площі цикл повторюється – будується новий будинок на 200 квартир, 100 з них – для переселенців, ще 100 – на продаж. Реалізація цих квартир по проведеній вище схемою дасть приблизно 8,6 млн грн для вкладень в будівництво чергового будинку на черговій ділянці звільненому від ще однієї хрущовки й так далі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають