9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

У Харкові розробляють антибактеріальне та антигрибкове покриття для керамічної плитки

На Харківському плитковому заводі розробляють інноваційне покриття для керамічної плитки, яке вбиватиме бактерії та грибки.

Про це повідомила на Міжнародній конференції «Харків: розвиток та інвестиції» член правління Golden Tile Ceramic Group (в яку входить «Харківський плитковий завод») Оксана Острогляд, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Пандемія нас підштовхнула до того, що ми розробляємо спільно з університетом Бекетова нову наноповерхню, яка дозволить нам боротися зі шкідливими організмами. Це інноваційний розвиток нашої продукції», – зазначила Острогляд.

Як уточнили кореспонденту агентства в пресслужбі Харківського плиткового заводу, підприємство працює над новим компонентом, при цьому у виробництві вже використовують покриття, що унеможливлюють розмноження шкідливих організмів на поверхні плитки.

«Пошук додаткового компонента чи добавки, які б не тільки перешкоджали розмноженню бактерій на поверхні, а й убивали їх, розпочали приблизно пів року тому. Мета – розробити покриття, що забезпечуватиме антибактеріальний і фунгіцидний захист від різного виду грибків», – розповіли в пресслужбі підприємства.

Дослідження проходять на базі заводської лабораторії у співпраці з фахівцями Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова.

«Усі розробки, зокрема, й чинні сьогодні рецепти глазурі, здійснюються на вітчизняній сировині. Роботу планується завершити до кінця 2022 року», – зауважили в пресслужбі.

Зазначимо, що Харківський плитковий завод щороку проводить модернізацію виробництва, вкладаючи близько 10 мільйонів євро. Загальна виробнича потужність становить 24 млн кв. м готової продукції на рік. Штат співробітників підприємства складає близько 1,5 тисячі осіб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають