9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

У Чернігові збудують 35-метрове оглядове колесо

У Чернігові виділили земельну ділянку для майбутнього проєктування будівництва оглядового колеса.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

Дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на перехресті проспекту Миру та вул. Єлецької наданий управлінню житлово-комунального господарства міськради. Орієнтовна площа ділянки- 0,65 га. Ідея встановлення колеса огляду в центрі міста наразі активно обговорюється і громадськістю. При цьому кошти міського бюджету на побудову атракції витрачатися не будуть. Натомість місто сформулює вимоги до неї та оголосить конкурс серед потенційних інвесторів. А будуватиме і надалі утримуватиме колесо той інвестор, кого оберуть за результатами максимально відкритого аукціону.

“Колесо огляду буде родзинкою нашого міста, саме для туриста вихідного дня. До нас приїжджає багато таких відвідувачів. І саме центральна частина міста найбільш цікава з точки зору потоку людей. Ми за допомогою квадрокоптера подивилися на вид, який відкривається. Саме в цій точці він найкращий, тому що турист зможе побачити відразу і церкви, і центральну алею, і площу, і світломузичні фонтани. Тут набагато кращий краєвид, якщо його порівнювати з локацією «Дворянського зібрання», – зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Висота колеса огляду обов’язково має бути на кілька метрів нижчою за висоту Катерининської церкви (вона має 38 метрів). Тобто орієнтовно його висота складатиме 35 метрів. Така висота в цьому місці достатня, щоби побачити всі основні старовинні собори Чернігова.

Також Владислав Атрошенко зазначив, що цього колеса огляду не має бути видно з київського в’їзду в Чернігів – кут зору з траси такий, що цієї ділянки він не охоплює. Тому панорама в’їзду в Чернігів не постраждає.

За словами начальника управління ЖКГ міськради Ярослава Куца, на цій ділянці за кошти міста будуть проводитись комунікації та за потреби – археологічні дослідження. Потім усі витрати для підготовки будівництва, а це орієнтовно 200-300 тисяч гривень, включать у стартову суму лоту аукціону на право оренди цієї ділянки.

Громадське обговорення цього питання буде проведене після розроблення відповідного проєкту. Рішення міської ради про виділення земельної ділянки приймається задля того, щоб можна було перейти до наступного етапу реалізації цієї ідеї.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають