9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Розпочалася реконструкція аеропорту Вінниця

За словами директора аеропорту, Володимира Ніценко, вже виконано фрезерування всього перону та 800 метрів злітно-посадкової смуги. Проведено демонтаж аеродромних плит. Після цього встановлять бетонний завод. Проводяться роботи з підготовки швів до заповнення бітумом. Військові проводять демонтаж світлосигнального обладнання. Далі передбачено облаштування вирівнювального шару бетону товщиною 18 сантиметрів. А основний шар бетону буде товщиною 38 сантиметрів.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крылья.

З державного бюджету для початку робіт по реконструкції перераховані 135 млн гривень. З них 111 млн грн – на виконання будівельно-монтажних робіт в цьому році і 25 млн гривень для закупівлі радіотехнічного обладнання.

blank

“У бюджеті передбачено 604 млн грн. На цей рік передбачено кошти, які зможуть освоїти підрядники, залишилося дуже мало часу на те, щоб укладати бетонну суміш. Ми б почали раніше, гроші були, але вінницький аеропорт має подвійне призначення – для транспортної та цивільної авіації. Транспортна авіація готувалася до параду до 30-річчя незалежності, тому нам не давали розпочати роботи. А кошти, які передбачені на цей рік, будуть освоєні – підрядник пообіцяв. У наступному році також згідно з графіком будуть передбачені кошти “, – сказав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов говорить, що після реконструкції аеропорт стане транспортним хабом для центрального регіону України. Також він зазначив, що загальна потреба на реконструкцію становить 1,5 мільярда гривень.

“Півтора мільярда гривень, тому що це не тільки злітно-посадкова смуга. Ми повинні розуміти, що це досить серйозний масштабний проєкт. Це і питання розширення смуги, водовідведення, світлосигнальна система, огорожі території всього аеропорту, радіонавігації. Це буде фінансуватися коштом державного бюджету. З міського бюджету буде фінансуватися реконструкція самого аеровокзалу. Ця масштабна реконструкція дасть можливість нашому аеропорту стати важливим транспортним хабом в центральній частині України та навіть у північних регіонах Молдови.

Переконаний, що тільки завдяки такій консолідованій роботі можна буде вирішити всі завдання, щоб до кінця 2023 ми могли ввести в експлуатацію в комплексі і аеровокзал, і злітно-посадкову смугу і почати роботу різних напрямків польотів літаків “, – розповів мер.

blank

Голова обласної ради В’ячеслав Соколов зазначив, що цей проєкт необхідний для розвитку області.

“Новий аеропорт – це нові можливості для Вінниці та області в цілому.Крім того, обласною радою в цьому році передано земельну ділянку біля аеропорту для міської ради, щоб мати можливість створювати різні сервіси з обслуговування аеропорту, потреб бізнесу тощо. Тому в комплексі це дасть дуже хороший результат для розвитку області та підвищить нашу конкурентоспроможність на ринку інвестицій “, – повідомив В’ячеслав Соколов.

Сергій Борзов також додав, що будівництво нового мостового переходу Ямпіль-Косеуць слід розглядати як ще один поштовх до розвитку, тому що громадяни Молдови, які зараз користуються аеропортом Ясси в Румунії, отримають альтернативу і зможуть користуватися аеропортом Вінниця.

Також планується реконструкція аеровокзалу. Директор аеропорту Володимир Ніценко розповів, що планують зробити дві зони – внутрішніх і зовнішніх перевезень.

“Щоб ми могли приймати 380 осіб на годину для зовнішніх перевезень і 100 осіб на годину – для внутрішніх перевезень”.

blank

Проєктно-кошторисна документація на реконструкцію аеровокзалу проходить експертизу. На реконструкцію аеровокзалу місто бере кредит в сумі 300 млн гривень.

Реконструкція аеродрому фінансується з державного бюджету. Замовником робіт і розпорядником коштів є КП “Аеропорт” Вінниця “. Генеральний підрядник – ТОВ” Дорожнє будівництво “Альтком”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають