9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Річний звіт: Будівельна галузь в Україні у 2017 році

 • Будівельна галузь в Україні за останні роки отримала дуже великий поштовх до розвитку. В багатьох містах нашої держави зводять десятки комплексів на сотні будинків.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Причому, варто зазначити, що 2017 рік став рекордним роком не тільки будівництва багатоповерхівок, але й соціальної інфраструктури. В Києві, наприклад, за 2017 рік було відкрито рекордну кількість шкіл та садочків за часи незалежності.

  Загалом же по всій країні за рік будівельна галузь зросла на 24% в порівнянні з торішніми показниками.

  Одними з найкращих показників будівництва соціальної інфраструктури став Дніпро і сама область. За рік було відкрито близько пів десятка нових садків, декілька амбулаторій, великий педіатричний комплекс та безліч будівель іншого призначення. Було закладено більше десятка дитячих садків, які будуть відкриті у 2018 році. Причому ці об’єкти розташовані в багатьох невеликих містах, а не тільки в районних центрах. Загалом же, Дніпро у 2017 році почало реалізовувати найбільшу кількість проектів з побудови житла за часів незалежної України, велика кількість з яких є унікальними для України.

  Взагалі, зростання будівельної галузі є притаманним для всіх міст і областей України. Наприклад, за січень-жовтень 2017 року Житомирщина зайняла друге місце в Україні за темпами зростання обсягів продукції будівництва – 146,3%. За цей же період в Запорізькій області прийнято в експлуатацію 73,1 тис. м2 загальної площі житла. Загалом, показник зданого в експлуатацію житла в Україні сягнув понад 7-ми мільйонів квадратних метрів.

  Причому інтерес забудовників до різноманітних проектів не згасає. Не дивлячись на війну, не тільки в Києві, але й в інших містах реалізуються унікальні архітектурні проекти. Наприклад, у листопаді ми писали про початок будівництва одного з найбільших житлових комплексів Києва. За планами забудовників комплекс, що розташований недалеко від берегів Дніпра, буде налічувати 23 будинки на 7500 квартир. Такі масштабні проекти є дуже важливими для багатьох підприємств будівельної галузі й дають роботу тисячам людей, починаючи від кар’єрів, де добувають сировину для бетону чи арматури, і закінчуючи робітниками порту, що займаються перевалкою піску чи інших будівельних матеріалів з барж.

  Одне з серйозних досягнень 2017 року, яке на нашу думку було несправедливо мало освітлено у пресі, стало введення в експлуатацію «захисного контуру» комплексу захисних споруд на Чорнобильській АЕС. Саме будівництво тривало 7 років (з 2010) і в цьому році вийшло на вирішальний етап. Повністю ввести весь комплекс в експлуатацію планують у 2018 році.

  Фото: Цензон.нет

  Дуже важливо було б згадати багато соціальних програм Уряду, які дозволили збудувати та реконструювати величезну кількість об’єктів інфраструктури. Так, у 2017 році Кабміном було виділено 220 мільйонів гривень на будівництво футбольних полів різного розміру. Тільки в навчальних закладах Києва побудовано і будується 60 футбольних полів.

  Також, одним з найважливіших на наш погляд проектів, було направлення конфіскованих коштів Януковича на будівництво 200 гуртожитків для контрактників Збройних сил України. Активне будівництво розпочнеться вже у наступному році.

  Подібні ініціативи – це інвестиція в майбутнє держави. Безумовно великою перемогою можна назвати те, що не дивлячись на війну і діри в економіці, наша держава за допомогою реформ будує інфраструктуру і запрошує багатьох іноземних та внутрішніх інвесторів долучатися до розвитку держави в цілому та власного бізнесу зокрема.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...

  В Ізмаїлі реалізовують проєкт відновлення регулярного пасажирського сполучення по Дунаю з румунською Тулчею

  Виконком міської ради Ізмаїла на цьому тижні підписав грантовий контракт за проєктом "CBConnect-Trans - розвиток інтермодального транскордонного...

  Завод імені Малишева проведе модернізацію пакистанських танків Т-80УД

  Державне підприємство «Завод імені Малишева» проведе модернізацію основних бойових танків Т-80УД армії Пакистану.Передає Національний...

  Розпочалось будівництво нових автомобільних розв’язок під Києвом на трасах Київ-Одеса та Київ-Чоп

  На двох міжнародних трасах біля Києва - М-05 Київ-Одеса та М-06 Київ-Чоп - почалося будівництво нових транспортних...