9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Річний звіт: Будівельна галузь в Україні у 2017 році

Будівельна галузь в Україні за останні роки отримала дуже великий поштовх до розвитку. В багатьох містах нашої держави зводять десятки комплексів на сотні будинків.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Причому, варто зазначити, що 2017 рік став рекордним роком не тільки будівництва багатоповерхівок, але й соціальної інфраструктури. В Києві, наприклад, за 2017 рік було відкрито рекордну кількість шкіл та садочків за часи незалежності.

Загалом же по всій країні за рік будівельна галузь зросла на 24% в порівнянні з торішніми показниками.

Одними з найкращих показників будівництва соціальної інфраструктури став Дніпро і сама область. За рік було відкрито близько пів десятка нових садків, декілька амбулаторій, великий педіатричний комплекс та безліч будівель іншого призначення. Було закладено більше десятка дитячих садків, які будуть відкриті у 2018 році. Причому ці об’єкти розташовані в багатьох невеликих містах, а не тільки в районних центрах. Загалом же, Дніпро у 2017 році почало реалізовувати найбільшу кількість проектів з побудови житла за часів незалежної України, велика кількість з яких є унікальними для України.

Взагалі, зростання будівельної галузі є притаманним для всіх міст і областей України. Наприклад, за січень-жовтень 2017 року Житомирщина зайняла друге місце в Україні за темпами зростання обсягів продукції будівництва – 146,3%. За цей же період в Запорізькій області прийнято в експлуатацію 73,1 тис. м2 загальної площі житла. Загалом, показник зданого в експлуатацію житла в Україні сягнув понад 7-ми мільйонів квадратних метрів.

Причому інтерес забудовників до різноманітних проектів не згасає. Не дивлячись на війну, не тільки в Києві, але й в інших містах реалізуються унікальні архітектурні проекти. Наприклад, у листопаді ми писали про початок будівництва одного з найбільших житлових комплексів Києва. За планами забудовників комплекс, що розташований недалеко від берегів Дніпра, буде налічувати 23 будинки на 7500 квартир. Такі масштабні проекти є дуже важливими для багатьох підприємств будівельної галузі й дають роботу тисячам людей, починаючи від кар’єрів, де добувають сировину для бетону чи арматури, і закінчуючи робітниками порту, що займаються перевалкою піску чи інших будівельних матеріалів з барж.

Одне з серйозних досягнень 2017 року, яке на нашу думку було несправедливо мало освітлено у пресі, стало введення в експлуатацію «захисного контуру» комплексу захисних споруд на Чорнобильській АЕС. Саме будівництво тривало 7 років (з 2010) і в цьому році вийшло на вирішальний етап. Повністю ввести весь комплекс в експлуатацію планують у 2018 році.

Фото: Цензон.нет

Дуже важливо було б згадати багато соціальних програм Уряду, які дозволили збудувати та реконструювати величезну кількість об’єктів інфраструктури. Так, у 2017 році Кабміном було виділено 220 мільйонів гривень на будівництво футбольних полів різного розміру. Тільки в навчальних закладах Києва побудовано і будується 60 футбольних полів.

Також, одним з найважливіших на наш погляд проектів, було направлення конфіскованих коштів Януковича на будівництво 200 гуртожитків для контрактників Збройних сил України. Активне будівництво розпочнеться вже у наступному році.

- Advertisement -

Подібні ініціативи – це інвестиція в майбутнє держави. Безумовно великою перемогою можна назвати те, що не дивлячись на війну і діри в економіці, наша держава за допомогою реформ будує інфраструктуру і запрошує багатьох іноземних та внутрішніх інвесторів долучатися до розвитку держави в цілому та власного бізнесу зокрема.

Останні новини:

Зараз читають