9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

Річний звіт: Будівельна галузь в Україні у 2017 році

 • Будівельна галузь в Україні за останні роки отримала дуже великий поштовх до розвитку. В багатьох містах нашої держави зводять десятки комплексів на сотні будинків.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Причому, варто зазначити, що 2017 рік став рекордним роком не тільки будівництва багатоповерхівок, але й соціальної інфраструктури. В Києві, наприклад, за 2017 рік було відкрито рекордну кількість шкіл та садочків за часи незалежності.

  Загалом же по всій країні за рік будівельна галузь зросла на 24% в порівнянні з торішніми показниками.

  Одними з найкращих показників будівництва соціальної інфраструктури став Дніпро і сама область. За рік було відкрито близько пів десятка нових садків, декілька амбулаторій, великий педіатричний комплекс та безліч будівель іншого призначення. Було закладено більше десятка дитячих садків, які будуть відкриті у 2018 році. Причому ці об’єкти розташовані в багатьох невеликих містах, а не тільки в районних центрах. Загалом же, Дніпро у 2017 році почало реалізовувати найбільшу кількість проектів з побудови житла за часів незалежної України, велика кількість з яких є унікальними для України.

  Взагалі, зростання будівельної галузі є притаманним для всіх міст і областей України. Наприклад, за січень-жовтень 2017 року Житомирщина зайняла друге місце в Україні за темпами зростання обсягів продукції будівництва – 146,3%. За цей же період в Запорізькій області прийнято в експлуатацію 73,1 тис. м2 загальної площі житла. Загалом, показник зданого в експлуатацію житла в Україні сягнув понад 7-ми мільйонів квадратних метрів.

  Причому інтерес забудовників до різноманітних проектів не згасає. Не дивлячись на війну, не тільки в Києві, але й в інших містах реалізуються унікальні архітектурні проекти. Наприклад, у листопаді ми писали про початок будівництва одного з найбільших житлових комплексів Києва. За планами забудовників комплекс, що розташований недалеко від берегів Дніпра, буде налічувати 23 будинки на 7500 квартир. Такі масштабні проекти є дуже важливими для багатьох підприємств будівельної галузі й дають роботу тисячам людей, починаючи від кар’єрів, де добувають сировину для бетону чи арматури, і закінчуючи робітниками порту, що займаються перевалкою піску чи інших будівельних матеріалів з барж.

  Одне з серйозних досягнень 2017 року, яке на нашу думку було несправедливо мало освітлено у пресі, стало введення в експлуатацію «захисного контуру» комплексу захисних споруд на Чорнобильській АЕС. Саме будівництво тривало 7 років (з 2010) і в цьому році вийшло на вирішальний етап. Повністю ввести весь комплекс в експлуатацію планують у 2018 році.

  Фото: Цензон.нет

  Дуже важливо було б згадати багато соціальних програм Уряду, які дозволили збудувати та реконструювати величезну кількість об’єктів інфраструктури. Так, у 2017 році Кабміном було виділено 220 мільйонів гривень на будівництво футбольних полів різного розміру. Тільки в навчальних закладах Києва побудовано і будується 60 футбольних полів.

  Також, одним з найважливіших на наш погляд проектів, було направлення конфіскованих коштів Януковича на будівництво 200 гуртожитків для контрактників Збройних сил України. Активне будівництво розпочнеться вже у наступному році.

  Подібні ініціативи – це інвестиція в майбутнє держави. Безумовно великою перемогою можна назвати те, що не дивлячись на війну і діри в економіці, наша держава за допомогою реформ будує інфраструктуру і запрошує багатьох іноземних та внутрішніх інвесторів долучатися до розвитку держави в цілому та власного бізнесу зокрема.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на...

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Зараз читають

  Збройні сили України використовують мінні трали на базі HMMWV (фото)

  Сухопутні підрозділи Збройних сил України мають на озброєнні мінні трали для автомобілів HMMWV.Передає Національний...

  Аеропорт Бориспіль обслужив майже сім мільйонів пасажирів з початку року

  За підсумками роботи в січні-вересні 2021 року Міжнародний аеропорт Бориспіль обслужив 6 976 939 пасажирів, що становить...

  На Рівненщині запустили новий інноваційний м’ясопереробний комплекс

  Сертифіковану продукцію маркування «Халяль» відтепер виготовлятимуть у селі Великий Мидськ Костопільської територіальної громади Рівненщини.

  У системі “СЕТАМ” виставили на продаж заарештований буксир-штовхач River Tiger 1965 року випуску

  Держпідприємство "СЕТАМ" виставило на продаж через електронний аукціон OpenMarket заарештований буксир-штовхач River Tiger (колишня назва "Капітан Степанюк")...