9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 4 Березня, 2021

Підсумки року: Скільки зернових терміналів було побудовано в українських портах у 2017 році

 • За минулий рік в Україні було введено в експлуатацію термінальних зерновтх потужностей на 1,75 мільйонів тонн.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Порты Украины.

  Україна переживала в останні роки бум в перевалці зерна у вітчизняних морських портах. Якщо в 2007 році через українські порти і термінали пройшло близько 10 млн тонн хлібних вантажів, то в 2015 році – 37,5 млн тонн, в 2016 році – 40,3 млн тонн (у тому числі 39,4 млн тонн зерна). А якщо взяти маркетинговий 2016-2017 рік (МР), то обсяг перевалки хлібних вантажів склав 43,5 млн тонн (це не тільки експорт, але і невеликі обсяги транзиту і каботажу). Характерно, що всі останні роки обсяги перевалки зернових росли, незважаючи на погодні умови і незважаючи на триваючу загальну кризу в економіці країни.

  Довготривала стійка тенденція до зростання експорту зерна з України створювала стійкий стимул для появи і реалізації планів з розвитку портових термінальних потужностей для перевалки зерна.

  За листопад минулого року в стадії будівництва в Україні перебували 15 проектів зі створення, нарощування зернових потужностей в морських портах сумарною потужністю 35,8 млн тонн і інвестиціями близько $ 850 млн. Проекти передбачали, зокрема, будівництво 7 нових причалів. Ще 21 проект знаходився на «паперовій» стадії. Що ж реально вдалося побудувати за минулий рік?

  Тут варто нагадати, що в період з листопада 2015 по листопад 2016 року в нас в країні йшло дуже активне будівництво і розвиток термінальних зернових потужностей в українських морських портах. Вони виросли приблизно на 8,77 млн ​​тонн. При цьому були введені в експлуатацію ємності для одноразового зберігання на 422 тис. тонн. Це дуже солідні цифри – на рівні цілого порту, і чималого.

  Період з листопада 2016 по листопад 2017 року був не настільки результативним. По суті, єдиний великий реалізований проект – перша черга комплексу з перевалки зерна компанії «Новотех-Термінал» в Одеському порту. Компанія працює на причалах №№ 25-26, де може приймати судна довжиною до 250 м з осадкою до 11 м. За рахунок своїх інвестицій компанія побудувала і в січні 2017 запустила першу чергу зернового комплексу нового покоління, який до серпня працював в тестовому режимі . Пропускна здатність комплексу на цьому етапі – 1,5 млн тонн на рік.

  Свій зерновий комплекс компанія прагнула зробити найефективнішим на Чорному морі. Зокрема, за таким показником, як використання кіловат на годину при перевалці однієї тонни зерна. При цьому термінал зберігає свою універсальність, продовжуючи обробку металу і генеральних вантажів.

  У серпні 2017 року комплекс обробив перше судно, відвантаживши 45 тис. тонн ріпаку. Обробка судна KURE HARBOUR підтвердила розрахунки фахівців «Новотех-Терміналу». Інтенсивність навантаження зерна за допомогою конвеєрної галереї і суднонавантажувальних машини досягають 1200 т/год, продуктивність – 200 вагонів на добу.

  На першому етапі також передбачена можливість одночасного навантаження зерна на судно за прямим варіантом з вагонів і з барж без використання плавучого крана.

  На стадії реалізації другої черги, завдяки якій, зокрема, будуть введені в лад 19 силосів загальною місткістю 115,9 тис. тонн (поки що побудовано 6 з них загальною місткістю 36,6 тис. тонн). Повна реалізація проекту намічена на кінець 2018 року. Проектна пропускна спроможність – 3 млн тонн зерна на рік.

  Продовжує нарощувати свої потужності «Рісойл-Термінал» в порту «Чорноморськ». У 2017 році компанія здала в експлуатацію склад підлогового зберігання на 25 тис. тонн одноразового зберігання. За грубими підрахунками, потужності терміналу в зв’язку з цим зросли ще на 200 тис. тонн на рік.

  Нарешті, компанія «Укртрансагро» в Маріуполі побудувала склад підлогового зберігання на 8 тис. тонн, що додало до потужностей їх терміналу орієнтовно ще 50 тис. тонн.

  Також, важливо згадати і про відкриття зернових терміналів на українських річках. Йдеться про два перевалочні комплекси для зернових і олійних культур компанії «Нібулон», що послідовно реалізує свою програму розвитку транспортної інфраструктури на річках Дніпро і Південний Буг.

  У червні 2017 року такий новий комплекс був відкритий на березі Дніпра біля села Біленьке Запорізької області, а в липні нинішнього року ще один перевалочний комплекс був запущений у місті Гола Пристань Херсонської області. Ці комплекси можна назвати типовими. Їх потужність – по 300 тис. тонн в рік. Ємності одночасного зберігання розраховані на 77 тис. тонн. За добу на водний транспорт комплекс може відвантажити до 12 тис. тонн. Добова пропускна здатність сушарок – до 4 тис. тонн.

  Термінал корпорації “Нібулон” у Голій Пристані.

  Повертаючись до морських портів, можна підсумувати, що за минулий рік всі здані об’єкти в країні додали їм термінальних зернових потужностей на 1,75 млн тонн, а ємності одноразового зберігання – на 69,6 тис. тонн.

  В цілому ж на листопад 2017 року, за підрахунками ІАЦ BlackSeaTrans, наявні ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах були розраховані на 3379 тис. тонн, а потужність терміналів з перевалки становила приблизно 68 млн тонн на рік.

   

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова, директор терміналу "Рісо-Південь", що працює...

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє Вікторія Дутка-Жаворонкова на сторінці Косівський...

  Зараз читають

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у...

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та...

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...