9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

Підсумки року: Скільки зернових терміналів було побудовано в українських портах у 2017 році

 • За минулий рік в Україні було введено в експлуатацію термінальних зерновтх потужностей на 1,75 мільйонів тонн.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Порты Украины.

  Україна переживала в останні роки бум в перевалці зерна у вітчизняних морських портах. Якщо в 2007 році через українські порти і термінали пройшло близько 10 млн тонн хлібних вантажів, то в 2015 році – 37,5 млн тонн, в 2016 році – 40,3 млн тонн (у тому числі 39,4 млн тонн зерна). А якщо взяти маркетинговий 2016-2017 рік (МР), то обсяг перевалки хлібних вантажів склав 43,5 млн тонн (це не тільки експорт, але і невеликі обсяги транзиту і каботажу). Характерно, що всі останні роки обсяги перевалки зернових росли, незважаючи на погодні умови і незважаючи на триваючу загальну кризу в економіці країни.

  Довготривала стійка тенденція до зростання експорту зерна з України створювала стійкий стимул для появи і реалізації планів з розвитку портових термінальних потужностей для перевалки зерна.

  За листопад минулого року в стадії будівництва в Україні перебували 15 проектів зі створення, нарощування зернових потужностей в морських портах сумарною потужністю 35,8 млн тонн і інвестиціями близько $ 850 млн. Проекти передбачали, зокрема, будівництво 7 нових причалів. Ще 21 проект знаходився на «паперовій» стадії. Що ж реально вдалося побудувати за минулий рік?

  Тут варто нагадати, що в період з листопада 2015 по листопад 2016 року в нас в країні йшло дуже активне будівництво і розвиток термінальних зернових потужностей в українських морських портах. Вони виросли приблизно на 8,77 млн ​​тонн. При цьому були введені в експлуатацію ємності для одноразового зберігання на 422 тис. тонн. Це дуже солідні цифри – на рівні цілого порту, і чималого.

  Період з листопада 2016 по листопад 2017 року був не настільки результативним. По суті, єдиний великий реалізований проект – перша черга комплексу з перевалки зерна компанії «Новотех-Термінал» в Одеському порту. Компанія працює на причалах №№ 25-26, де може приймати судна довжиною до 250 м з осадкою до 11 м. За рахунок своїх інвестицій компанія побудувала і в січні 2017 запустила першу чергу зернового комплексу нового покоління, який до серпня працював в тестовому режимі . Пропускна здатність комплексу на цьому етапі – 1,5 млн тонн на рік.

  Свій зерновий комплекс компанія прагнула зробити найефективнішим на Чорному морі. Зокрема, за таким показником, як використання кіловат на годину при перевалці однієї тонни зерна. При цьому термінал зберігає свою універсальність, продовжуючи обробку металу і генеральних вантажів.

  У серпні 2017 року комплекс обробив перше судно, відвантаживши 45 тис. тонн ріпаку. Обробка судна KURE HARBOUR підтвердила розрахунки фахівців «Новотех-Терміналу». Інтенсивність навантаження зерна за допомогою конвеєрної галереї і суднонавантажувальних машини досягають 1200 т/год, продуктивність – 200 вагонів на добу.

  На першому етапі також передбачена можливість одночасного навантаження зерна на судно за прямим варіантом з вагонів і з барж без використання плавучого крана.

  На стадії реалізації другої черги, завдяки якій, зокрема, будуть введені в лад 19 силосів загальною місткістю 115,9 тис. тонн (поки що побудовано 6 з них загальною місткістю 36,6 тис. тонн). Повна реалізація проекту намічена на кінець 2018 року. Проектна пропускна спроможність – 3 млн тонн зерна на рік.

  Продовжує нарощувати свої потужності «Рісойл-Термінал» в порту «Чорноморськ». У 2017 році компанія здала в експлуатацію склад підлогового зберігання на 25 тис. тонн одноразового зберігання. За грубими підрахунками, потужності терміналу в зв’язку з цим зросли ще на 200 тис. тонн на рік.

  Нарешті, компанія «Укртрансагро» в Маріуполі побудувала склад підлогового зберігання на 8 тис. тонн, що додало до потужностей їх терміналу орієнтовно ще 50 тис. тонн.

  Також, важливо згадати і про відкриття зернових терміналів на українських річках. Йдеться про два перевалочні комплекси для зернових і олійних культур компанії «Нібулон», що послідовно реалізує свою програму розвитку транспортної інфраструктури на річках Дніпро і Південний Буг.

  У червні 2017 року такий новий комплекс був відкритий на березі Дніпра біля села Біленьке Запорізької області, а в липні нинішнього року ще один перевалочний комплекс був запущений у місті Гола Пристань Херсонської області. Ці комплекси можна назвати типовими. Їх потужність – по 300 тис. тонн в рік. Ємності одночасного зберігання розраховані на 77 тис. тонн. За добу на водний транспорт комплекс може відвантажити до 12 тис. тонн. Добова пропускна здатність сушарок – до 4 тис. тонн.

  Термінал корпорації “Нібулон” у Голій Пристані.

  Повертаючись до морських портів, можна підсумувати, що за минулий рік всі здані об’єкти в країні додали їм термінальних зернових потужностей на 1,75 млн тонн, а ємності одноразового зберігання – на 69,6 тис. тонн.

  В цілому ж на листопад 2017 року, за підрахунками ІАЦ BlackSeaTrans, наявні ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах були розраховані на 3379 тис. тонн, а потужність терміналів з перевалки становила приблизно 68 млн тонн на рік.

   

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Зараз читають

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг...

  Крюківський вагонобудівний завод у січні-травні виготовив 323 вантажних вагонів

  Крюківський вагонобудівний завод в січні-травні 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, зменшив виробництво вантажних...