9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Об’єднання міст-супутників у Великий Київ має відбутись до 2025 року

Київська влада розраховує завершити створення столичної агломерації до 2025 року. Перші кроки в цьому напрямку вже робляться – в найближчі тижні глави міст-супутників обговорять з КМДА кордони майбутнього об’єднання й умови участі в союзі муніципалітетів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на 
UBR.ua.

Що необхідно зробити столичним чиновникам, щоб проект «Великий Київ» був реалізований в строк, і на чий досвід вони спираються, створюючи першу в країні агломерацію, розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Європейський досвід показує, що активна робота над створенням агломерації займає 5 років при наявності підтримки і знизу, і зверху. Є цікавий досвід Франції, де деякі громади нараховують 150 чоловік, але всі права самоврядування збережені. Так повинно бути й у нас. У нас зараз йде процес децентралізації, тому при створенні управлінської структури має бути встановлено чітке розмежування прав і обов’язків», – пояснив перший заступник голови КМДА.

Київська влада не виключає, що для повного завершення процесу створення агломерації буде потрібно вносити зміни до Конституції країни. Адже по суті з’явиться нова адміністративно-територіальна одиниця зі своїм бюджетом і механізмом його наповнення, повноваженнями й обов’язками.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають