9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Новозбудована нитка водогону забезпечує 25% потреби у питній воді Кривого Рогу (фото)

У кінці серпня будівельники та інженери запустили першу нитку водогону, який має забезпечити мешканців Кривого Рогу питною водою.

Новозбудована нитка має забезпечити майже 30% потреб криворіжців, передає Промисловий Портал з посиланням на “Перший Криворізький“.

Спочатку вода заповнила прокладену трубу, потім відкритий канал довжиною понад 10 кілометрів, після чого в межах 10 днів було наповнено Південне водосховище.

На облаштування першої нитки будівельникам знадобилось 76 днів з дня підриву Каховської ГЕС.

Ще три нитки мають запустити на початку жовтня. Це дозволить повністю забезпечити Кривий Ріг водою.

“Чому важлива саме ця нитка для Кривого Рогу, — сказав голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм, — Після того, як окупанти підірвали Каховську ГЕС, без води залишились майже 70% жителів Кривого Рогу. Зараз в деяких районах Кривого Рогу вода надходить зранку і ввечері по 2 години, ми сподіваємось, що запуск цієї нитки поліпшить ситуацію, а вже в жовтні буде з водою весь регіон”.

Якість води з цієї нитки відповідає всім нормам та стандартам, запевняє Найєм.

Загальна протяжність магістрального водогону складає 145 кілометрів, яка складається з трьох ланок:

  1. Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Влаштовано 29,8 км трубопроводу (46%). Триває будівництво підстанцій і насосних станцій. На кожній зі станцій працюватиме 6 насосів – 4 основних, один резервний та аварійний. На об’єкті працює 211 працівників та 60 од техніки
  2. Хортиця – Томаківка – Марганець. Влаштовано трубопровід у дві нитки 21,4 км (26%) Передбачено встановлення 2 проміжних станцій. На об’єкті працюють 90 працівників та 10 одиниць техніки.
  3. Марганець – Нікополь – Покров. Зараз проводять земляні роботи, монтаж труб. Влаштовано 70,3 км траншеї та 19,8 км трубопроводу (13%).

Також, незалежне агенство контролюватиме, щоб будівництво водогону відбувалось якісно і прозоро, усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів будуть оприлюднені.

“100 тисяч кубічних метрів надаватиме цей водогін щодобово, це 25% від потреби Кривого Рогу та району”, — сказав начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко.

Останні новини:

Зараз читають