9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Норми цивільного захисту населення були оновлені

Були оновлені державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян, які вступили в дію з 1 серпня цього року. Передає Національний Промисловий Портал.

“Безпека — це пріоритет №1. Тому ми суттєво оновили державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян. Щоб у випадку будь-якої надзвичайної ситуації безпека людей була підвищена і вони мали належний захист. Нові норми містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до проєктування сховищ, укриттів, а також всіх необхідних заходів цивільного захисту”, — повідомив на своїй сторінці у facebook Лев Пахаладзе.

Важливі будівельні норми, які вступили в дію з 1 серпня цього року: новий ДБН В.1.2-4:2019 “Інженерно-технічні заходи цивільного захисту” та Зміна №4 у ДБН В.2.2-5-97 “Будинки та споруди. Захисні споруди цивільного захисту”. Це норми з грифом ДСК (для службового користування). Вони посилюють цивільний захист громадян та запроваджують сучасні рішення для підвищення безпеки людей.

blank
У нових нормах:
  • вдосконалено вимоги на проєктування (розроблення) інженерно-технічних заходів цивільного захисту та споруд цивільного захисту;
  • прописано чіткі вимоги до проєктування споруд подвійного призначення;
  • встановлено вимоги до світломаскування в населених пунктах та на об’єктах господарювання;
  • вдосконалено проєктування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у спорудах цивільного захисту;
  • прописано застосування нового сучасного фільтро-вентиляційного обладнання та інші зміни.

Норми були розроблені Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту (УкрНДІЦЗ).

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції вже побудованих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають