9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

На Кіровоградщині відкрили сучасну амбулаторію (фото)

13 грудня урочисто відкрито Панчівську амбулаторію загальної практики Новомиргородського району, яку було зведено в рамках програми з будівництва 513 сільських амбулаторій.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Кіровоградської ОДА.

Проект реалізовано за кошти субвенції з державного та районного бюджетів у сумі 6,2 мільйони гривень. 
Приміщення амбулаторії з житлом лікаря та гаражем для санітарного транспорту збудовано в рекордні терміни. Минуло трохи більше ста днів, як будівельники компанії “Кіровограджилстрой” здали об’єкт “під ключ”.

Відкрив амбулаторію голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. В урочистих заходах також взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівництво району, села та сільські жителі.

Як зазначив голова Новомиргородської РДА Олександр Сенченко, амбулаторію побудовано у Панчевому, адже у селі проживає понад півтори тисячі мешканців. Раніше селянам доводилось долати чималий шлях до колишньої амбулаторії, що розташована поза межами населеного пункту. За його словами, у новій амбулаторії обслуговуватимуться не лише мешканці села, а й населення з ближніх сіл: Каніж, Котівка та Мартоноша. Це загалом близько 3800 осіб.
Амбулаторію забезпечено автотранспортом, що придбано за кошти державного бюджету у сумі 500 тисяч гривень. Відтепер на виклики пацієнтів лікаря підвозитимуть на позашляховику марки “Renault Duster” замість старенької “буханки” (УАЗ-452).

Після відкриття амбулаторії своїм враженням поділився голова облдержадміністрації.

“У рамках президентської ініціативи будівництва сільських амбулаторій, яких в Україні буде 513, на Кіровоградщині маємо збудувати їх 18. Наразі маємо дуже високу ступінь виконання цього завдання,” – підкреслив Сергій Кузьменко.

“Власне, це стало можливим завдяки тому, що ми, не чекаючи державного фінансування, за власний ресурс виготовили проектно-кошторисну документацію, вчасно оголосили тендери і в серпні, отримавши фінансування на проект, розпочали будівництво”.

Очільник області відзначив, що виконання програми “Сільська медицина” на Кіровоградщині наближається до завершення.

“Ми, як і обіцяли, найближчим часом введемо в експлуатацію 18 амбулаторій. Три уже збудовано, а до нового року їх буде не менше десяти”, – повідомив Сергій Кузьменко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають