9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Миколаївський глиноземний завод розробляє технологію виробництва цементу з червоного шламу

Миколаївський глиноземний завод (НГЗ) планує використовувати червоний шлам для виробництва будматеріалів.

Про це заявив гендиректор підприємства Віктор Кожевніков, в інтерв’ю виданню Новини N, передає Національний Промисловий Портал.

Фахівці підприємства провели випробування та дійшли висновку, що червоний шлам можна використовувати для виробництва цементу.

«Проблема його утилізації є загальносвітовою. Поки що рішень для масового застосування ніким не знайдено. Але НГЗ постійно працює у цьому напрямку. Ми серед перших глиноземних виробництв за обсягом перероблювання червоного шламу. Наприклад, на НГЗ вперше у світі провели випробування та дійшли висновку, що його можна використовувати для виробництва цементу. Зараз продовжуємо цю роботу», – наголосив Віктор Кожевніков.

Цього року підприємство планує провести науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи для отримання з червоного шламу продуктів, які можна використовувати у будівництві. На першому етапі очікуваний обсяг утилізації шламу становитиме близько 180 тис. тонн на рік.

blank

Крім того, одним із пріоритетних завдань заводу на поточний рік є зниження вуглецевого сліду.

«Завод розглядає можливість зниження вуглецевого сліду внаслідок багатьох факторів, зокрема шляхом зниження споживання тепла на випарних батареях – рекомпресія пари. Ідея такої модернізації належить відомій французькій компанії GIA, спільно з якою ми сьогодні працюємо», – резюмував гендиректор НГЗ.

Довідка

Червоний шлам – тверді відходи процесу Байєра, промислового процесу обробки бокситу для постачання оксиду алюмінію як сировини для електролізу алюмінію. Червоний шлам містить домішки оксидів металів і є однією з найважливіших проблем з утилізацією при виробництві алюмінію.

Миколаївський глиноземний завод – одне з найбільших у Європі підприємств кольорової металургії, оснащене сучасним обладнанням. Завод побудований у 1980 році спільно з «Алюмініум Пешині», «Лургі» та іншими західними фірмами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають