9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Міноборони збудує дві військові бази у Маріуполі та Сєвєродонецьку

До кінця 2020 року Міністерство оборони України збудує дві військові бази — в Маріуполі і Сєвєродонецьку.

Всі будівлі зводитимуться з легких модульних конструкцій. – повідомив колишній міністр оборони Андрій Загороднюк. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Міністр оборони також зауважив, що тендер на будівництво баз буде загальнонаціональним та відкритим для усіх виробників.

«Кожні три дні ми завершуємо будівництво якогось об’єкту — або казарми, або гуртожитку, або іншого об’єкту інфраструктури. 40 гуртожитків ми закінчили за останній квартал минулого року, 10 — у цьому році і ще 10 будівель очікуються до здачі в березні цього року», — зазначив Загороднюк.

3 березня в Міністерстві оборони України відбувся круглий стіл за участю керівництва відомства й близько 50 представників будівельної індустрії, на якому представлено найближчі плани спорудження об’єктів загальновійськового, спеціального й житлового призначення для військовослужбовців.

“Міністерство оборони цього року має більш ніж амбітні плани у цій сфері, — зазначив Андрій Загороднюк. — І вони вже реалізуються. Кожні три дні ми здаємо одну казарму та кожні шість годин купуємо чи будуємо квартиру. Однак такого темпу недостатньо для забезпечення потреб Збройних Сил.”

За словами заступника Міністра оборони Олексія Марценюка, військове відомство прагне не тільки покінчити з довгобудами й неякісним будівництвом, а й запровадити нові стандарти у цій сфері.

Щодо плану зведення 184 казарм поліпшеного планування, розпочатого 2017 року, то нині з них уже здано 96. Як зазначалось під час круглого столу, три роки — недопустимо великий термін. Міноборони розглядатиме всі пропозиції, зокрема й іноземні, для розв’язання проблеми довгобудів. Зокрема один з уже наявних проєктів передбачає термін будівництва казарми за 3 місяці.

blank

Докладно про проєкти з будівництва нових військових баз розповів директор Центрального проєктного інституту МО України Олег Приймачук. Зокрема він зупинився на містечку в районі ООС, що зводитимуть на аеродромі біля Сєвєродонецька.

Воно розділене на житлову та адміністративно-казармову зону, матиме склади РАО, спортзалу, стадіон, госпіталь на 200 ліжок і навіть торговельно-розважальний комплекс поруч. Загалом 75 будівель. Загальна вартість проєкту — 1,5–1,8 млрд грн. З наявних 140 га забудівля становитиме 64. Мережі розміщуватимуть в інженерних коридорах, а не розкидатимуть по всій площі.

Передбачаються модульні котельні на газу й з альтернативними сонячними колекторами. Згідно з новою Постановою Кабміну, навіть у двоповерхових будинках будуть ліфти.

blank

Казармові бокси передбачають розміщення окремо чотирьох військовиків, на яких розраховані душова кімната, туалет і місце для приготування їжі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають