9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

«Ковальська» розпочала розробку геополімерного бетону

Учасник “Української асоціації вапняної промисловості” ПБГ «Ковальська» приступила до розробки рецептур геополімербетону.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську асоціацію вапняної промисловості.

Це екологічний будівельний матеріал, в якому замість цементу використовуються відходи промисловості. При цьому якісні характеристики готових виробів з нього обіцяють бути кращими, ніж у виробах із класичних бетонів.

«Ковальська» піклується про екологічність власного виробництва і застосовує сучасне обладнання та інноваційні технології, а також постійно вдосконалює рецептури. Зокрема, фахівці ІТЦ компанії працюють над створенням нових бетонних сумішей, виробництво яких було б більш щадним для навколишнього середовища (без зниження якісних характеристик продукції).

Цього року в «Ковальській» розпочалося активне практичне вивчення геополімербетонів. Теоретичні засади для розробки таких рецептур були закладені у Франції та Україні ще наприкінці ’70-х років минулого століття. Однак багато років доробки залишалися на сторінках наукових робіт. Кілька років тому європейці вдалися до активних спроб перенести теорію у практичну площину. Адже геополімери набагато екологічніші в виробництві та експлуатації, ніж вироби зі звичайного бетону.

Вікторія Співак, директор інноваційно-технологічного центру:

“Виробництво геополімерних бетонів зменшило б викиди СО2 та витрати енергії. А також сприяло б переробці відходів металургії та теплової енергетики. Адже замість цементу в таких сумішах використовється мелений доменний гранульований шлак. Сьогодні він складується, займаючи величезні площі, у Запоріжжі, Кривому Розі та в інших промислових центрах нашої країни. Ми б могли скерувати цю сировину на виробництво «зеленого» бетону. Всі хімічні елементи, що входять до складу шлаку, іммобілізуються в результаті хімічних реакцій– вони не розкладаються під дією дощу, снігу, вітру тощо. Взагалі геополімери більш стійкі до впливу агресивного середовища, ніж класичні бетони. А вироби з них теоретично спроможні витримувати удвічі більші навантаження, ніж звичні бетонні вироби. Найбільш перспективний напрям для застосування геополімерів – аграрний сектор. У Німеччині вже використовують у сільському та комунальному секторах конструкції з геополімерного бетону”.

За словами Вікторії Співак, особливість створення рецептур геополімеру полягає в тому, щоб дібрати вдалий тип та дозування активаторів – хімічних сполук, які нададуть суміші в’яжучих властивостей. Адже, шлак, на відміну від цементу, є низькоактивним. До того ж наукові вишукування мають ще один важливий обмежувальний чинник: геополімери не мають бути дорожчими за бетони з цементом у складі. За оптимістичних прогнозів, до кінця року команда ІТЦ «Ковальської» приступить до повного циклу лабораторних досліджень нових рецептур геополімерних бетонів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають