9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

Інклюзивність будівель і споруд відтепер є обов’язковою

 • 3 грудня, відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю під головуванням Президента України Петра Порошенка. Під час наради презентували нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд».

  Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на сайт Житомирської ОДА.

  Участь у нараді взяли Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова Правління Всеукраїнської благодійної організації «Благодійний фонд Порошенка» Марина Порошенко. В режимі он-лайн до наради долучилися представники регіонів. На засіданні обговорюють безперешкодне середовище для осіб з інвалідністю та запровадження нових державних будівельних норм.

  «Потрібно створювати і розвивати національні механізми для захисту прав всіх громадян. Продовжуємо встановлення системи захисту прав тих людей, які потребують, зокрема особи з інвалідністю. Нові державні будівельні норми створять шляхи безбар’єрності та доступності. Це надзвичайно важливі нормативні документи, які мають бути виконані. Розробили два значущі законопроекти, спрямовані на ліквідацію бар’єрності для осіб з інвалідністю. В кожній області мають бути розроблені відповідні програми зі створення умов доступності для всіх громадян», – наголосив Петро Порошенко.

  Також Президент України зауважив, що Міжнародний день осіб з інвалідністю став для органів влади і для всіх громадян нагодою певного підведення підсумків – наскільки ми наблизилися до повної реалізації прав і просто повсякденних потреб осіб з інвалідністю, як широко суспільство відкриває можливості для реалізації їхніх прагнень, надій, сподівань.

  «Створюючи безперешкодне середовище для людей з інвалідністю, ми створюємо комфортне життя ще й для людей похилого віку, батьків з діточками – фактично для всіх без винятку громадян. Тож для того, щоб проектувати та будувати правильно, на сьогоднішній нараді Мінрегіоном презентовано розроблені відповідно до положень підписаних мною Указів нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», – сказав Петро Порошенко.

  «Ці нові державні будівельні норми – прорив зі створення доступності до інфраструктури для всіх категорій населення. Зміни в законодавстві мають зробити кроки на шлях зміни у фінансуванні цієї сфери. Це має бути в пріоритеті державі, закладеному у законі. Нові ДБН, зокрема, передбачають створення універсального громадського простору не лише для осіб на інвалідних візках, а й для осіб з вадами зору, слуху та нервової системи. На відміну від старих державно-будівельних норм, нові є обов’язковими для виконання і містять понад 100 змін», – зауважив Геннадій Зубко.

  Крім того, Президент України Петро Порошенко зауважив, що вже ініційовані і будуть внесені 2 надзвичайно значущих законопроекти, спрямовані на ліквідацію бар’єрного архітектурного середовища для осіб з інвалідністю і посилення відповідальності за порушення законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю в новій й існуючій забудові.

  Участь в он-лайн нараді взяли й представники Житомирщини: заступник голови ОДА Ярослав Лагута та начальники управлінь ОДА.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability,...

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку...