9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Який вигляд матиме Київський ситуаційний центр (фото)

Організація Ukrainian Urban Awards – Конкурс Української Урбаністики презентувала проект ситуаційного центру для спеціальних служб, що з великою ймовірністю буде реалізований у Києві.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Ситуаційний центр міста створюється для координації дій окремих служб — міських служб, поліції, швидкої допомоги, підрозділів МНС, військових підрозділів та СБУ під час аварійних та кризових ситуацій у місті. Ділянка дозволяє використати перепад рельєфу для цокольного поверху та розміщення вертолітного майданчика на даху. Будівля виконана в монолітному залізобетоні, а опорядженням їй служать профільовані панелі з матового скла, з’єднаного з основною конструкцією алюмінієвою рамою. Норми інсоляції та провітрювання були виконані за рахунок введення алюмінієвих віконних систем. Навісний сітчастий фасад відділяє об’єм ситуаційної зали та супутньої інфраструктури та є інтерактивним екраном, що може транслювати інформацію. Такий ефект досягається за встановленням світлодіодів у чарунки сітки. Вдень виникає оптична ілюзія “руху” фасаду, внаслідок особливої форми, використаних матеріалів та відбиття сонячного світла. Сітка — це лінійчата синусоїдальна поверхня.

Проект презентований компанією Platforma buro в складі команди Василя Фенчака та Всеволода Зубаня. Спроектовано будівлю у 2018 році.

Новий ситуаційний центр буде розташований на вулиці Кирилівська 57 на Подолі.

Ситуаційний центр міста — неодмінна складова частина сучасного “розумного міста”. Це комплекс, що містить офісну частину та, безпосередньо, ситуаційний зал з супутньою технологічною інфраструктурою. Це приміщення оснащене засобами комунікацій (відеоконференцзв’язок, конференц-зв’язок та іншими засобами інтерактивного представлення інформації), призначене для оперативного прийняття управлінських рішень, контролю і моніторингу об’єктів різної природи, ситуацій та інших функцій. У нашому випадку центр створюється для координації дій окремих служб — міських служб, поліції, швидкої допомоги, підрозділів МНС, військових підрозділів та СБУ під час аварійних та кризових ситуацій у місті.

Розробка проекту будівлі ситуаційного центру міста Києва була здійснена для департаменту інформаційних технологій КМДА за участі ініціативи Kyiv Smart City архітектурного бюро Platforma. Ділянка знаходиться у місті Києві, за адресою вул. Кирилівська 57, на території знаходяться нежитлові приміщення служби ремонту трамвайних колій, що не експлуатуються. Ділянка дозволяє використати перепад рельєфу для цокольного поверху та розміщення вертолітного майданчика на даху.

Одна з ключових цілей філософії Kyiv Smart City – відкритість сервісів та послуг міста для кожного мешканця. Ця відкритість впроваджується на інституційному рівні, але вона також має бути представлена в нових будівлях. Така ціль вимагає архітектурних рішень у поєднанні з потребами безпеки та дизайном, що має передавати відчуття проникності, прозорості.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають