9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

ДТЕК збудував першу дорогу з використанням золошлакових матеріалів (фото)

Компанія ДТЕК Енерго реалізувала унікальний для країни проєкт – побудувала 900 метрів дороги в районі Бурштинської ТЕС з використанням золошлаків, продукту згоряння вугілля.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Проєкт може стати прецедентом для подальшого розвитку інфраструктури та застосування золи як замінника традиційних будівельних матеріалів.

У 900-метровій ділянці дороги використано 300 тонн сухої та вологої золи.

Вартість проєкту становила 22 мільйони гривень.

blank
Будівництво золошлакової дороги компанією ДТЕК Енерго

Зола використана як в основі під асфальтобетонне покриття, так і в самому покритті. У нижньому шарі-основі – 25% зволоженої золи. Тут вона застосовується як замінник піску.

У верхньому шарі зола міститься у складі асфальтобетону замість традиційного мінерального порошку. Зола значно дешевше, ніж цей порошок, тому з економічного погляду будівництво “золошлакових” доріг доцільно.

Будівництво проходило за підтримки вчених. Дорожній науково-дослідний інститут ім. Шульгіна провів дослідження та ряд випробувань золи у власній лабораторії. Вчені дійшли висновку, що асфальтобетони, виготовлені на основі золи винесення, не поступаються за якістю традиційним асфальтобетонам.

blank
Будівництво золошлакової дороги компанією ДТЕК Енерго

За підсумками рекомендацій інституту ім. Шульгіна інший державний інститут, “Укрдіпродор”, розробив проєкт будівництва дороги.

“ДТЕК Енерго стала першою компанією в Україні, яка побудувала дорогу із застосуванням золошлаків. 900 м – невеликий, але вкрай важливий крок уперед для вітчизняної інфраструктури. Ця дорога – наш “експериментальний зразок”, який має показати, як можна ефективно утилізувати відходи вугільних станцій, будувати якісні та дешеві дороги й одночасно покращувати екологію. ДТЕК Енерго – енергетичний бізнес, який зараз стає більш екологічним, ефективним та технологічним. Дорога із золошлаків – один із перших проєктів, що показують нашу трансформацію”, – зазначив Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго.

Щороку в Україні утворюється 6-7 млн ​​тонн золошлакових відходів. Поки вугілля залишається основним джерелом енергії, вони утворюватимуться всюди, де працюють вугільні ТЕС.

“У Європі до 92% золошлаків утилізується. В Україні поки що рано говорити про такі цифри, проте золошлакові матеріали вже успішно використовуються у виробництві цементу, бетону, будівельних сумішей, а тепер і в дорожньому будівництві. Застосування відходів одних виробництв як сировина для інших, у тому числі інших галузей – головний принцип циркулярної економіки, яка є основою для сталого розвитку країн та підприємств”, – зазначили у ДПЕК Енерго.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають