9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

Будівництво нового аеропорту на Закарпатті розпочнуть влітку 2022 року

Міністерство інфраструктури України очікує розпочати будівництво злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту Мукачево у середині 2022 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Наразі вже видано всі документи на землю. Сподіваємося, що в середині наступного року розпочнемо будівництво смуги”, – сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков у ході форуму “Велике будівництво: авіація та туризм”.

Він також наголосив, що це буде головний аеропорт Закарпаття.

Зазначимо, у Мукачеві у серпні відбулася презентація детального плану території нового аеропорту, який планують будувати на Закарпатті. Аеропорт займатиме площу 314 га, здебільшого це землі сільськогосподарського призначення, що знаходяться на території міста, ще частина – у селі Нижній Коропець. Передбачається, що тут працюватимуть 250 робітників, аеропорт зможе приймати до 1 млн 400 тис. пасажирів на рік або близько 4 тис. на добу.

blank

Планується будівництво злітно-посадкової служби завдовжки 2,8 км із можливістю її продовження до 3,2 км. При зльоті та посадці літаки не заходитимуть на територію сусідніх держав. Крім пасажирського термінала, диспетчерської вежі та перону, на території майбутнього аеропорту також знаходитимуться пожежна частина, котельня, електропідстанція, готель.

У жовтні поточного року у власність громади міста Мукачево передали 13 земельних ділянок загальною площею 34 гектари, на яких збудують аеропорт.

Раніше, у квітні 2021 року, було підписано меморандум про співпрацю з проєктування та будівництва нового аеропорту в Закарпатській області поблизу Мукачево зі злітно-посадковою смугою, яка дозволить приймати літаки класу А320/В737. Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для будівництва аеродрому становив 3,03 млрд грн. Пасажирський термінал зводитимуть у рамках державно-приватного партнерства.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають