9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

Авіації Повітряних сил України планують зосередити на кількох авіабазах

У мирний час, з метою економії ресурсів, авіацію планується базувати на 5-6 авіабазах, що дозволить зменшити експлуатаційні витрати на заходи бойової підготовки та виконання завдань з охорони повітряного простору, вважають в командуванні Повітряних Сил.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Зараз військова авіація (без урахування армійської авіації) базується на аеродромах в Старокостянтинові, Озерному, Борисполі, Василькові, Івано-Франківську, Луцьку, Миколаєві, Миргороді, Мелітополі, Гавришівці. Також навчальна бригада базується в Чугуєві.

Пілотними проєктами повинні стати аеродроми «Старокостянтинів» і «Озерне», наголошується в документі під назвою «Візія Повітряних Сил 2035», який нещодавно представлений командуванням ПС ЗСУ. Документ повинен лягти в основу програмних документів з розвитку цього виду військ.

Особливу увагу при цьому слід приділити переобладнанню і сертифікації аеродромів, забезпечення їх здатності приймати та забезпечувати польоти авіаційної техніки країн-партнерів, забезпечення безпеки та живучості авіаційної техніки на землі, живучості і здатності до швидкого відновлення інфраструктури авіаційної бази в цілому.

Водночас, для забезпечення маневру, оперативної гнучкості та живучості, повинна міститися мережа з 15-20 оперативних аеродромів (авіаційних комендатур), здатних до негайного прийняття літаків і вертольотів і забезпечення їх бойового застосування, що дозволить в особливий період провести розосередження авіаційної техніки і її перебазування на загрозливі напрямки.

Провідну роль в реалізації цих завдань повинно грати Командування логістики Повітряних сил ЗСУ.

Варто відзначити, що оприлюднена раніше Генеральним штабом «Візія Збройних Сил України» (на наступні 10 років) передбачала створення на базі бригад тактичної авіації авіаційних полків і авіабаз, які будуть забезпечувати дії цих полків (схожу систему вже намагалися втілити в ЗСУ).

Візія ж Повітряних Сил прогнозує у 2035 році наявність чотирьох бригад тактичної авіації з сучасними багатоцільовими винищувачами (типу Saab JAS-39E/F Gripen, F-16 Block 70/72 або ін.), які замінять літаки МіГ-29, Су-27, Су-24М, Су-25, Су-24МР (зараз бригад сім).

Також “Візія” передбачає наявність однієї транспортної бригади (зараз три), навчальної авіабригади і чотирьох бригад (або полків) безпілотної розвідувально-ударної авіації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають