9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

АрселорМіттал Кривий Ріг почав використовувати доменний шлак у якості баластного шару для залізничного полотна

 • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує доменний шлак у якості баластного шару для залізничного полотна замість традиційного щебня. Ця практика використовується вперше в Україні та дозволяє підприємству зменшити відходи та скоротити долю покупного щебня.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

  Для всіх видів ремонтів залізничної колії підприємству щорічно потрібно близько 20 тисяч тонн щебня. На його закупівлю компанія щорічно виділяє близько 4,3 млн грн. Для відсипання верхньої будови залізничних колій підприємство замість щебня тепер застосовує власний доменний шлак. У нім міститься певна кількість заліза, яке може проводити струм, тому його можна використовувати лише на неелектрифікованих ділянках залізничних доріг. Новий метод дозволить ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» економити до 1,4 млн грн. на рік, а також зменшити обсяги розміщення відходів на доменних відвалах.

  Підставою для експериментального використання доменного шлаку замість щебня стали результати науково-дослідної роботи фахівців Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків). За своїми фізико-механічними властивостями доменний матеріал дуже схожий на щебінь, тому його можна використовувати в якості залізничного баласту. Доменний шлак можна поділити на необхідні для створення двох шарів баласту фракції – від 25 до 60 мм, а зерновий склад відповідає параметрам ДСТУ, матеріал є морозостійким.

  Фото АрселорМіттал Кривий Ріг.

  Михайло Мостицький, інженер відділу з вогнетривких матеріалів і управління відходами департаменту з трансформацій та якості ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

  На п’ятдесятиметровій залізничній ділянці було замінено 50 тонн щебня. Найближчим часом ми плануємо ремонт ще 450 метрів залізничного полотна з використання шлаку. У перспективі такий метод заміни щебня на шлак як баласт ми можемо запропонувати і іншим підприємствам, де експлуатуються залізничні колії. Якщо наш експеримент буде вдалим, це дасть нам можливість вийти на новий ринок – реалізації шлаку в якості залізничного баласту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Карантинній гавані порту Одеси обробляються одночасно п’ять балкерів (фото)

  У Карантинній гавані Одеського морського порту обробляються одночасно п'ять суховантажів.Про це пише ЦТС...

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та Boeing 767.

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для роботи на космічних апаратах.

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  Зараз читають

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру...

  Завод «Маяк» адаптує заряд КЗ-6 для скидання з безпілотників

  Державне підприємство «Завод «Маяк» адаптує кумулятивний КЗ-6 для скидання з БПЛА типу мультикоптер.Про...

  OKKO Group придбала Херсонський нафтоперевальний комплекс

  Компанія "Галнафтогаз", яка входить в OKKO Group, придбала контрольний пакет акцій в статутному капіталі власника Херсонського нафтоперевантажного...

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на...