9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

ArcelorMittal Кривий Ріг пропонує впровадити приватну тягу на пілотні ділянки залізниці

 • Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) пропонує ввести приватну тягу на пілотних ділянках залізниці.

  Як повідомив начальник відділу зовнішньої логістики ПАТ Андрій Мороз на конференції Rail Expo 2018, збільшення власного парку вагонів і введення приватної тяги на залізницях України підприємства розглядають не як бізнес, а як можливість виконувати свої контрактні зобов’язання, передає Інтерфакс-Україна.

  За його словами, зростання запасів на складах підприємств ГМК та інших галузей свідчить про їх потреби в перевезенні значної кількості вантажів. Це стосується і експортних напрямків, і внутрішніх.

  Наше підприємство змушене вдаватися до імпорту вапняку через порти, хоча основними джерелами даного сировини виступають підприємства Західної України і Донецького регіону. Але істотно збільшити вивіз вапняку всередині країни не виходить, через це частина потреб доводиться перекривати за рахунок імпорту. Чому ми в цьому році купили 500 вагонів? Чи не для того, щоб більше заробити. насправді це вимушений захід у відповідь на ризики, пов’язані з невивезенням сировини і готової продукції. в цьому ж контексті необхідно розглядати і н наполегливість прохання підприємств щодо запровадження приватної тяги, – пояснив О.Мороз, якого цитує прес-служба комбінату.

  Начальник відділу зовнішньої логістики підприємства запропонував скористатися досвідом Казахстану, де впроваджуються пілотні проекти по використанню приватної маневрової тяги на певних ділянках, переданих вантажовідправникам Казахстанської залізницею (КТЖ). Експеримент дає можливість на практиці вивчити всі спірні питання і зрозуміти, наскільки новоявлені перевізники відповідають кваліфікаційним вимогам, які висуває до них держава і КТЖ, а також зрозуміти всі плюси і мінуси поширення цього проекту на магістральні перевезення.

  Думаю, в Україні також краще почати з невеликих пілотних проектів, з маневрової моноперевозкі на ділянках, де домінує один вантажовідправник. Наприклад, у нашій компанії є своє підприємство з видобутку та переробки вапняку в Херсонській області, де на певних станціях важко йде забезпечення тягою. введення приватної або орендованої тяги на певних ділянках допомогло б нам поліпшити перевезення і знизити частку імпорту з цього сировини, – вважає топ-менеджер.

  На його думку, такі пілотні проекти дозволили б не тільки виявити недоліки нормативної бази, вирішити земельні питання, пов’язані з експлуатацією пілотних залізничних ділянок, а також визначити реальні кваліфікаційні вимоги до приватних перевізників. Такі вимоги не повинні обговорюватися за закритими дверима, діалог повинен бути чесним і публічним, щоб це не призвело до збереження монополії або появи декількох привілейованих операторів, підкреслив О.Мороз.

  Начальник відділу додав, що потрібно переходити від розмов про державно-приватне партнерство в сфері інфраструктури до реальних практичних кроків. Це істотно підтримає бізнес, запустить механізм реформ в залізничному транспорті і, в кінцевому підсумку, допоможе вирішити проблеми, які довгі роки накопичувалися в цій сфері.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства...