9.5 C
Alba Iulia
Субота, 16 Січня, 2021

ArcelorMittal Кривий Ріг пропонує впровадити приватну тягу на пілотні ділянки залізниці

 • Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) пропонує ввести приватну тягу на пілотних ділянках залізниці.

  Як повідомив начальник відділу зовнішньої логістики ПАТ Андрій Мороз на конференції Rail Expo 2018, збільшення власного парку вагонів і введення приватної тяги на залізницях України підприємства розглядають не як бізнес, а як можливість виконувати свої контрактні зобов’язання, передає Інтерфакс-Україна.

  За його словами, зростання запасів на складах підприємств ГМК та інших галузей свідчить про їх потреби в перевезенні значної кількості вантажів. Це стосується і експортних напрямків, і внутрішніх.

  Наше підприємство змушене вдаватися до імпорту вапняку через порти, хоча основними джерелами даного сировини виступають підприємства Західної України і Донецького регіону. Але істотно збільшити вивіз вапняку всередині країни не виходить, через це частина потреб доводиться перекривати за рахунок імпорту. Чому ми в цьому році купили 500 вагонів? Чи не для того, щоб більше заробити. насправді це вимушений захід у відповідь на ризики, пов’язані з невивезенням сировини і готової продукції. в цьому ж контексті необхідно розглядати і н наполегливість прохання підприємств щодо запровадження приватної тяги, – пояснив О.Мороз, якого цитує прес-служба комбінату.

  Начальник відділу зовнішньої логістики підприємства запропонував скористатися досвідом Казахстану, де впроваджуються пілотні проекти по використанню приватної маневрової тяги на певних ділянках, переданих вантажовідправникам Казахстанської залізницею (КТЖ). Експеримент дає можливість на практиці вивчити всі спірні питання і зрозуміти, наскільки новоявлені перевізники відповідають кваліфікаційним вимогам, які висуває до них держава і КТЖ, а також зрозуміти всі плюси і мінуси поширення цього проекту на магістральні перевезення.

  Думаю, в Україні також краще почати з невеликих пілотних проектів, з маневрової моноперевозкі на ділянках, де домінує один вантажовідправник. Наприклад, у нашій компанії є своє підприємство з видобутку та переробки вапняку в Херсонській області, де на певних станціях важко йде забезпечення тягою. введення приватної або орендованої тяги на певних ділянках допомогло б нам поліпшити перевезення і знизити частку імпорту з цього сировини, – вважає топ-менеджер.

  На його думку, такі пілотні проекти дозволили б не тільки виявити недоліки нормативної бази, вирішити земельні питання, пов’язані з експлуатацією пілотних залізничних ділянок, а також визначити реальні кваліфікаційні вимоги до приватних перевізників. Такі вимоги не повинні обговорюватися за закритими дверима, діалог повинен бути чесним і публічним, щоб це не призвело до збереження монополії або появи декількох привілейованих операторів, підкреслив О.Мороз.

  Начальник відділу додав, що потрібно переходити від розмов про державно-приватне партнерство в сфері інфраструктури до реальних практичних кроків. Це істотно підтримає бізнес, запустить механізм реформ в залізничному транспорті і, в кінцевому підсумку, допоможе вирішити проблеми, які довгі роки накопичувалися в цій сфері.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Кривому Розі триває реконструкція стадіону (фото, відео)

  У Кривому Розі триває проводиться реконструкція стадіону спортшколи №3. На об'єкті вже побудовано глядацьку трибуну з фасадом,...

  В Україні залишать старі “маршрутки” в минулому

  У Раді зареєстрували урядовий законопроєкт, яким встановлюються нові вимоги до маршрутників: транспорт повинен бути доступним для пасажирів з інвалідністю та мати трекери,...

  “Укрзалізниця” буде розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща

  "Укрзалізниця" планує розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща.Про це повідомив виконавчий директор філії "ЦТС "Ліски"АТ...

  Перевалка вантажів у порту Маріуполь минулого року збільшилася на 8,4%

  Оператори Маріупольського морського порту за підсумками 12 місяців 2020 року обробили 7 мільйонів 25 тисяч тонн вантажів, що на 8,4% більше за...

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на мосту через річку Сула біля...

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Кулемет КТ-7,62 від заводу «Маяк» пройшов випробування холодом

  Кулемет КТ-7,62, розробки та виробництва підприємства «Завод «Маяк», що входить до складу ДК "Укроборонпром", пройшов випробування холодом.Про це...

  У Самборі створюють виробництво екологічного пакування

  У Самборі на території колишнього хлібокомбінату планують відкрити завод із виробництва картонної та паперової упаковки, продукцію з якого постачатимуть до країн Євросоюзу.

  Зараз читають

  Українські літаки Ан-32Б виявилися затребуваними бомбардувальниками в Іраку

  Латки Ан-32Б іракських ВПС, які були адаптовані ДП «Антонов» для роботи у якості бомбардувальників, виявилися затребуванішими, ніж...

  «Спецтехноекспорт» імпортував до України партію 152-мм снарядів

  Державне підприємство «Спецтехноекспорт» імпортувало 152-мм уламково-фугасні снаряди ВОФ-542У.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  На трасі Дніпро-Решетилівка будують дворівневу розв’язку

  Триває будівництво траси Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка. Наразі будівельно-шляхова техніка працює поблизу каналу Дніпро-Донбас у Царичанському районі.

  На Прикарпатті завершують будівництво моста через річку Луква (фото)

  Капітальний ремонт мосту через річку Луква в с. Боднарів на трасі Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці...