9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Особливості роботи з облицювальною цеглою та її переваги

У такій цікавій та складній сфері, як будівництво, крім якості, велике значення має естетичний момент. Для того, щоб будова виглядала красиво і приємно для очей, застосовують різну традиційну та декоративну цеглу, асортимент якої з кожним роком збільшується. В даний час лідируюче положення займає, звичайно, облицювальна цегла.

Традиційно облицювальну цеглу, таку як, наприклад, цеглу Vandersanden, застосовують як для прикраси зовнішніх фасадів різних будівель, так і для імітації цегляної кладки. Так чому ж цей матеріал став таким популярним у будівництві?

Технологія виробництва облицювальної цегли

Хороші експлуатаційні властивості цегли досягаються завдяки дотриманню ретельно відпрацьованих процесів. Особлива увага приділяється якості сировини – глині певних сортів. У спеціальних печах при температурному режимі 1000-1200 градусів виріб сушиться та обпалюється. Етап формування зовнішніх сторін цегли забезпечує йому правильну форму (особливо важливі рівні краї) та однорідний колір.

Переваги облицювальної цегли:

  • Стійкість та міцність. Пориста структура забезпечує стійкість споруд до зношування завдяки пористій структурі та оптимальному об’єму.
  • Морозостійкість. Такій цеглі не страшні температурні перепади та найсильніші холоди.
  • Широкий вибір кольорів та різноманітність фактур.
  • Легкість чищення. Цегла має унікальну здатність самоочищатися під впливом атмосферних опадів у вигляді дощу та снігу.
  • Величезна сфера застосування: спорудження нових фундаментів, будівель, огорож, реставрація старовинних споруд та історичних пам’яток, внутрішня реконструкція приміщень, створення тротуарів та садових доріжок.

Позитивні характеристики цегли, за допомогою якої проводиться облицювання будівель, повністю виправдовують її вартість. Щоб не сталося браку при укладанні матеріалу, рекомендується використовувати цеглу високої якості та дотримуватися технології укладання. Слід застосовувати однотипну продукцію (з однієї партії), що допоможе Вам забезпечити фасаду або іншому будівельному об’єкту рівномірний колір. В іншому випадку може виникнути серйозна проблема пошуку цегли потрібного відтінку.

Особливості роботи з лицювальною цеглою

Ті, хто вже мав справу зі звичайною цеглою, не зазнають труднощів при роботі з облицювальною цеглою. Її укладають за звичною технологією, яка знайома всім будівельникам. Однак у процесі облицювання необхідно виявляти увагу та обережність, оскільки будь-яка помилка може негативно позначитися на зовнішньому вигляді оздоблення.

Розчин для кладки облицювальної цегли повинен містити якнайменшу кількість води. Сухий цементний розчин дозволяє одержати шви однакової товщини. Для акуратної кладки рекомендується використовувати кельму меншого розміру та спеціальної форми. Перед початком будівельних робіт рекомендується змочувати цеглу, щоб розчин краще схоплювався з облицювальним матеріалом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають