9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Особливості процедури банкрутства в Україні

Ваше підприємство, розташоване в Україні, або українська фірма, афільована з вашої іноземною компанією, почала приносити збитки, і ви не бачите подальшого шляху її розвитку?

Якщо ви не знаєте, як впоратися з боргами, що виникли, або вкрай запущеним податковим обліком, то, ймовірно, найбільш вигідним в даній ситуації рішенням буде ініціювати процедуру банкрутства української компанії і почати пошук юридичної фірми, що має у своєму складі кваліфікованого юриста з банкрутства, який має досвід супроводу таких процедур саме в Україні.

Наскільки складна в Україні процедура банкрутства?

Порівняно нещодавно Верховна Рада України прийняла новий кодекс, що регламентує процедуру банкрутства. Ухвалення цього документа в певній мірі зробило процедуру банкрутства юридичних осіб більш простою і прозорою, ніж та, що існувала до цього.
Проте, це не означає, що визнати підприємство банкрутом стало легко і просто. Скоріше навпаки.

Чи відрізняються процедури банкрутства в Росії і в Україні?

Відмінності даних процедур, а так само як і результатів, в двох країнах настільки великі, що для опису їх усіх потрібно щонайменше ціла книга. Тому не будемо зупинятися на кожній з них. Відзначимо лише те, що як в Росії, так і в Україні послуги з банкрутства вигідніше замовляти в спеціалізованих юридичних компаніях, ніж доручати їх власним юристам, оскільки співробітники юридичних фірм мають часто набагато більший практичний досвід при вирішенні подібних питань.
При цьому важливим є також і той факт, що процедура банкрутства незмінно пов’язана з розглядом справи в суді, а відповідно, особи, які будуть представляти інтереси компанії в процесі її реалізації, повинні щонайменше мати практичні навички відстоювання інтересів саме в судах України, чого штатні іноземні юристи можуть просто не мати.

Особливості залучення арбітражного керуючого

Крім того, невід’ємною частиною процедури банкрутства є залучення арбітражного керуючого. Раніше, як свідчить практика, в якості такого керуючого залучалося особа, щодо якої клопотав адвокат. Нині, особливо у великих містах, таких як Київ, банкрутство реалізується шляхом практично випадкового вибору арбітражного керуючого. Його вибір часто в чомусь схожий з автоматичним вибором судді. Тому розраховувати на залучення потрібної людини, в принципі, не варто.
У зв’язку з цим можна констатувати, що, хоча процес банкрутства в Україні трохи більш прозорий, ніж наприклад в РФ, проте він не є швидким і простим. Тому доручати його варто перевіреним юридичним компаніям, що надають послуги з банкрутства в Києві та інших великих містах України.
Джерело : Адвокатське об’єднання АЛЬВА ПРАЙВЕСІ (https://alvaprivacy.ua/ua/).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають