9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Низка країн ЄС збільшать виробництво снарядів для допомогти Україні та підтримання власних запасів

Європейські країни НАТО усвідомлюють недостатній рівень власних запасів артилерійських снарядів та деградацію виробничих можливостей. Західні уряди вживають зусилля, щоб вже у 2023-ому році виправити ситуацію.

Арсенали НАТО та перспективу допомоги України проаналізувало видання Wall Street Journal, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Журналісти WSJ порахували, що Україна щомісяця використовує близько 40 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм, а виробничі потужності всієї Європи нині складають 300 000 одиниць щороку.

blank
155-мм гаубиця M777 у складі ЗСУ

Власник компанії Czechoslovak Group AS, яка виробляє понад 30% артснарядів Європи, так оцінив ситуацію: “Європейські виробничі потужності вкрай неадекватні“.

Німецькі урядовці повідомили WSJ, що нині в арсеналах Бундесверу достатньо боєприпасів лише на два тижні війни на випадок російського вторгнення. Проте за нормативами їх повинно вистачати щонайменше на 30 днів. Німеччині потрібно інвестувати 20 млрд євро, щоб досягти цього показника, однак на 2023 рік передбачили тільки 1 млрд.

Керівник апарату канцлера ФРН Вольфганг Шмідт заявив, що німецька оборонна промисловість трансформувалася із масового виробництва до продукування дорогої висококласної зброї малими партіями.

blank
Фото: «Укроборопром» Віробництво 152-мм снарядів для гармати 2А36 «Гіацинт-Б» та САУ 2С5 «Гіацинт-С»

Водночас Німеччина планує інвестувати у відновлення виробництва снарядів радянських калібрів (122 та 152 мм) на одному з підприємств у Румунії. На цьому ж заводі буде розгорнуто і виробництво боєприпасів калібрів НАТО. Проєкт буде представлено до кінця січня 2023 року.

Норвезький конгломерат Nammo планує у 2023 році збільшити виробництво артбоєприпасів у 10 разів.

Czechoslovak Group хоче наступного року подвоїти виробництво 155-мм снарядів і довести його до 100 000.

blank
САУ M109 під час стрільб у ЗСУ

BAE Systems PLC уклала контракт на 2,4 млрд фунтів стерлінгів на постачання боєприпасів Великій Британії.

За даними WSJ, Сили оборони України щодня витрачають до 6000 снарядів різних калібрів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають