9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Норвегія з 2014 року надала 170 мільйонів євро підтримки Україні

Після Революції Гідності та російської збройної агресії на сході України, Норвегія активно підтримує реформування української політичної і адміністративної системи, сприяє європейській та євроатлантичній інтеграції нашої держави.

Про це на прес-сніданку, присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні, розповів Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал, повідомляє Національний Промисловий Портал.

Цьогоріч обидві держави святкуватимуть 30 років з того часу, як Норвегія визнала Україну незалежною державою, що відбулося 24 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини встановлені 5 лютого 1992 року.

Після окупації Криму Росією та вторгнення російських бойовиків на території Донецької та Луганської областей, Норвегія приєдналася до обмежувальних заходів проти РФ і продовжує координувати ці дії з країнами Європейського Союзу.

blank
Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал на прес-сніданку присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні.

“Як результат, російська заборона на імпорт норвезьких морепродуктів з 2014 року, яка на той час становила 80% експорту Норвегії до Росії, залишається чинною”, – зазначив пан Посол в контексті дій Росії на підтримку Норвегією євроатлантичного курсу нашої держави.

Наразі підтримка Норвегії Україні становить понад 20 мільйонів євро на рік. Загалом уся допомога норвезького Уряду склала близько 170 мільйонів євро з 2014 року.

Пан Посол зазначив, що Україна входить до передової двадцятки одержувачів норвезької допомоги у всьому світі (цей список складається з понад 100 країн). Таким чином, наша держава отримує 25% загальної норми норвезької двосторонньої допомоги для Східної Європи, Західних Балкан, Центральної Азії та України.

blank
Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал на прес-сніданку присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні.

“Головна мета (нашої підтримки – ред.) – сприяти вибору Україною європейської та євроатлантичної інтеграції”, – підкреслив Ерік Сведал.

Важливо відзначити, що підхід Норвегії до допомоги Україні є довгостроковим і заснований на визначенні сфер співпраці, що становлять спільний для обох сторін інтерес.

На сьогодні ключовими напрямами підтримки Норвегії є енергетична реформа та енергоефективність, а також реформа юстиції, управлінського апарату, охорони здоров’я та освіти.

“Ми зосереджуємося на тих сферах, де, на нашу думку, Норвегія може додати (Україні – ред.) найбільшу цінність”, – завершує частину виступу пан Посол.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають