9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

Норвегія з 2014 року надала 170 мільйонів євро підтримки Україні

 • Після Революції Гідності та російської збройної агресії на сході України, Норвегія активно підтримує реформування української політичної і адміністративної системи, сприяє європейській та євроатлантичній інтеграції нашої держави.

  Про це на прес-сніданку, присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні, розповів Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал, повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Цьогоріч обидві держави святкуватимуть 30 років з того часу, як Норвегія визнала Україну незалежною державою, що відбулося 24 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини встановлені 5 лютого 1992 року.

  Після окупації Криму Росією та вторгнення російських бойовиків на території Донецької та Луганської областей, Норвегія приєдналася до обмежувальних заходів проти РФ і продовжує координувати ці дії з країнами Європейського Союзу.

  Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал на прес-сніданку присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні.

  “Як результат, російська заборона на імпорт норвезьких морепродуктів з 2014 року, яка на той час становила 80% експорту Норвегії до Росії, залишається чинною”, – зазначив пан Посол в контексті дій Росії на підтримку Норвегією євроатлантичного курсу нашої держави.

  Наразі підтримка Норвегії Україні становить понад 20 мільйонів євро на рік. Загалом уся допомога норвезького Уряду склала близько 170 мільйонів євро з 2014 року.

  Пан Посол зазначив, що Україна входить до передової двадцятки одержувачів норвезької допомоги у всьому світі (цей список складається з понад 100 країн). Таким чином, наша держава отримує 25% загальної норми норвезької двосторонньої допомоги для Східної Європи, Західних Балкан, Центральної Азії та України.

  Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал на прес-сніданку присвяченому темі майбутнього зеленої енергетики в Україні.

  “Головна мета (нашої підтримки – ред.) – сприяти вибору Україною європейської та євроатлантичної інтеграції”, – підкреслив Ерік Сведал.

  Важливо відзначити, що підхід Норвегії до допомоги Україні є довгостроковим і заснований на визначенні сфер співпраці, що становлять спільний для обох сторін інтерес.

  На сьогодні ключовими напрямами підтримки Норвегії є енергетична реформа та енергоефективність, а також реформа юстиції, управлінського апарату, охорони здоров’я та освіти.

  “Ми зосереджуємося на тих сферах, де, на нашу думку, Норвегія може додати (Україні – ред.) найбільшу цінність”, – завершує частину виступу пан Посол.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься...

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на...

  Уряд виділяє 500 мільйонів гривень на добудову Дарницького мосту в Києві

  Кабінет міністрів виділяє 500 мільйонів гривень на проведення будівельних робіт на Дарницькому мосту в Києві.