9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Норвегія передала ЗСУ 22 самохідні гаубиці M109

Україна отримала від Норвегії 22 гусеничні самохідні гаубиці M109A3GN калібру 155 мм.

Про це повідомили у Міністерстві оборони країни, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Окрім самохідних установок, пакет допомоги також включає спорядження, запасні частини та артилерійські боєприпаси.

«Збройні сили України залежать від підтримки Заходу і потребують озброєння та техніки, щоб протистояти атакам росії. Україна спеціально запросила цей вид зброї. Розвиток війни в Україні нині передбачає, що необхідно також жертвувати більш важку артилерію та системи озброєння», – заявив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

Норвегія також навчила українських військових, як використовувати цю артилерійську систему, навчання проходило у Німеччині.

З міркувань безпеки норвезький уряд дочекався публічного оголошення, перед тим як повідомити про передачу Україні озброєння.

blank
САУ M109A3GN на озброєнні ЗСУ. Фото: 72 ОМБр

На озброєння Збройних сил України надійшли гусеничні самохідні артилерійські установки у модифікації M109A3GN.

На початку травня повідомлялось, що військові України можуть отримати близько 20 одиниць самохідних гаубиць M109 від Норвегії.

Довідка

САУ M109A3GN – норвезька версія 155-мм самохідної гаубиці американського виробництва M109 на гусеничному броньованому шасі.

Норвезька версія САУ є німецькою модернізацією американської M109A3, озброєною новим стволом з довжиною у 39 калібрів, що дозволяє стріляти на більшу дальність.

Заявлено, що САУ має максимальну дальність 24700 метрів. Снаряди збільшеної дальності можуть бути випущені на дальність до 30 кілометрів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають