9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Норвегія передала львівським медикам унікальний евакуаційний автобус (фото)

Норвегія подарувала Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спеціальний медичний автобус Volvo для перевезення поранених.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Львівської обласної ради,  передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

«Фактично це реанімаційне відділення на колесах, розраховане для надання допомоги пацієнтам, які перебувають на штучній вентиляції легень, або у всіх критичних станах. Плануємо отримати ще 4 такі транспортні засоби», – зазначив директор Львівського обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

blank
Евакуаційний автобус від Норвегії. Фото: Львівська облрада

За його словами, автобус може автономно функціонувати до 48 годин. Тобто його можна використовувати й для транспортування, і як пересувну лікарню на деокупованих територіях.

У Львівській облраді запевнили, що аналогічних автобусів, настільки обладнаних сучасною медичною технікою та пристосованих до евакуації одразу 5 лежачих пацієнтів на далекі відстані, у Європі немає. Поза тим в автобусі також є 12 посадкових місць, електропідйомник для посадки важкохворих осіб.

blank
Евакуаційний автобус від Норвегії. Фото: Львівська облрада

За словами старшого лікаря бригади аеромедичної евакуації Володимира Ананєвича, автобус розробили спеціально для потреб українців.

«Автобус може замінити одночасно 5 карет швидкої допомоги. Тут вмонтовані такі ж системи для фіксації та безпечної евакуації, як на евакуаційному гвинтокрилі. Для під’єднання додаткового обладнання на місці евакуації максимально може знадобиться близько 20 хвилин. В автобусі команда львівських медиків буде виконувати місії по всій Україні», – сказав Ананєвич.

blank
Евакуаційний автобус від Норвегії. Фото: Львівська облрада

Автобус вже виконав свій перший рейс з Кропивницького до польського міста Ряшів. Зазначається, що автівку назвали «Анною» – на честь Анни Ярославни, королеви Франції. Аналогічні «реанімаційні палати на колесах» незабаром мають з’явитися у Харкові, Києві, Дніпрі та на півдні України.

Останні новини:

Зараз читають