9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Норвегія готується передати свої запаси артилерійських боєприпасів Україні

Норвегія розглядає можливість прийняти рішення та дозволити передачу боєприпасів України навіть у тому випадку, коли їх наявні запаси впадуть нижче певного мінімального рівня за нормативами.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

У Осло розуміють загрозу у короткостроковій перспективі для обороноздатності країни, але готові на це та планують поповнити та збільшити запаси пізніше.

Це рішення ще потребує узгодження у парламенті Норвегії, але міністр оборони країни Бйорн Арильд Грем (Bjørn Arild Gram) вважає, що такий підхід зараз цілком виправданий і “досягнення правильного балансу між поточним та довгостроковим плануванням” має стати основним напрямом у найближчі декілька місяців.

blank
Фото: «Укроборопром» Віробництво 152-мм снарядів для гармати 2А36 «Гіацинт-Б» та САУ 2С5 «Гіацинт-С»

Річ у тому, що зараз у світі вже намітились укладення з розширенням виробництва боєприпасів та озброєння взагалі. Попит на нього пов’язаний з тим, що агресія РФ проти України вивела Захід з “летаргійного сну” колективної безпеки, в якому він перебував десятиріччя.

Але збільшення оборонних бюджетів, в умовах дефіциту озброєння, не означає, що ці гроші навіть можливо буде використати. І фактично все що можливо – стати у чергу в прямому сенсі слова, очікуючи на виготовлення свого замовлення. Саме тому, як зазначають навіть у Пентагоні, вся колективна західна промисловість має вже активно нарощувати виробництво озброєння, а також ефективно розподіляти замовлення, координуючись один з одним.

blank

Зазначимо, що рішення Норвегії почати передавати боєприпаси навіть після досягнення межі “виключно для власних потреб”, цілком може стати тригером для інших країн. Особливо для тих, які продовжують надання допомоги Україні виключно у межах того, що для них вважається “надлишком” і не впливає на поточну боєздатність.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають