9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 19 Лютого, 2024

Норвегія готується передати свої запаси артилерійських боєприпасів Україні

Норвегія розглядає можливість прийняти рішення та дозволити передачу боєприпасів України навіть у тому випадку, коли їх наявні запаси впадуть нижче певного мінімального рівня за нормативами.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

У Осло розуміють загрозу у короткостроковій перспективі для обороноздатності країни, але готові на це та планують поповнити та збільшити запаси пізніше.

Це рішення ще потребує узгодження у парламенті Норвегії, але міністр оборони країни Бйорн Арильд Грем (Bjørn Arild Gram) вважає, що такий підхід зараз цілком виправданий і “досягнення правильного балансу між поточним та довгостроковим плануванням” має стати основним напрямом у найближчі декілька місяців.

Фото: «Укроборопром» Віробництво 152-мм снарядів для гармати 2А36 «Гіацинт-Б» та САУ 2С5 «Гіацинт-С»

Річ у тому, що зараз у світі вже намітились укладення з розширенням виробництва боєприпасів та озброєння взагалі. Попит на нього пов’язаний з тим, що агресія РФ проти України вивела Захід з “летаргійного сну” колективної безпеки, в якому він перебував десятиріччя.

Але збільшення оборонних бюджетів, в умовах дефіциту озброєння, не означає, що ці гроші навіть можливо буде використати. І фактично все що можливо – стати у чергу в прямому сенсі слова, очікуючи на виготовлення свого замовлення. Саме тому, як зазначають навіть у Пентагоні, вся колективна західна промисловість має вже активно нарощувати виробництво озброєння, а також ефективно розподіляти замовлення, координуючись один з одним.

Зазначимо, що рішення Норвегії почати передавати боєприпаси навіть після досягнення межі “виключно для власних потреб”, цілком може стати тригером для інших країн. Особливо для тих, які продовжують надання допомоги Україні виключно у межах того, що для них вважається “надлишком” і не впливає на поточну боєздатність.

Останні новини:

Зараз читають