9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Німеччина передасть ЗСУ п’ять тисяч захисних шоломів

Німеччина погодилась надати п’ять тисяч захисних шоломів для захисту військовослужбовців Збройних сил України.

Про це заявила міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Міністр оборони повідомила це під час засідання комітету з питань оборони у Бундестазі.

За її словами, “це однозначний сигнал: ми на вашому боці”.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник привітав цей крок, але назвав його суто символічним.

“Це крапля в морі, – цитує Мельника dpa. – Україна очікує повороту німецького уряду на 180 градусів, чекає на зміну парадигми. Нам потрібне не лавірування, а мужні вчинки ФРН, яка нарешті поставить Україні німецьке оборонне озброєння, якого ми сьогодні найбільше потребуємо”, – прокоментував Мельник.

Між тим, рішення Німеччини надати вказану допомогу Україні, яка зіткнулася з загрозою повномасштабного військового вторгнення з боку Росії, прокоментувала у своєму Твіттері журналістка Tagesspiegel Клаудіа фон Зальцен.

“Німеччина тепер все-таки хоче надати Україні військове оснащення. Міністр оборони Крістін Ламбрехт (СДПН) оголосила про поставку 5000 захисних шоломів. Не знаєш, сміятися чи плакати”, – написала вона.

Нагадаємо, раніше Берлін вирішив передати Україні мобільний польовий госпіталь.

blank

Але Німеччина не готова надавати Києву озброєння, про що Україна наполегливо просить.

На думку німецьких урядовців, надання зброї Україні може лише посилити напруження та зробити переговори з Москвою ще важчими, ніж вони вже є нині.

Позиція непостачання зброї до кризових регіонів також закріплена у коаліційній угоді чинного уряду. Утім, останнім часом у політичних колах ФРН лунає дедалі більше закликів її переглянути та зробити виняток для України. Між тим США, Великобританія, Естонія, Латвія, Литва, Польща і Чехія надали Україні додаткову оборонну підтримку через загрозу з боку Росії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають