9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Німеччина передала Україні універсальні ракетні установки для знищення наземних та повітряних цілей

Німеччина передала Збройним силам України мобільні ракетні установки APKWS у кількості 20 одиниць.

Про це йдеться в оновленому списку військової допомоги ФРН Україні на сайті німецького уряду, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Пускові установки ракетного комплексу розміщені на пікапах.

APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System) – це проєкт компанії BAE Systems. Завдяки інтегрованій напівактивній лазерній системі наведення ракети виробникам вдалося перетворити 70 мм некерований авіаснаряд Hydra на дешеву, але потужну високоточну ракетну зброю.

На базі цих рішень створений комплекс VAMPIRE (Vehicle-Agnostic Modular Palletized ISR Rocket Equipment), інтегратором якого є компанія L3Harris Technologies. VAMPIRE може бути розміщений на різноманітних транспортних платформах. Зокрема, на легкових позашляховиках.

blank
Пускова установка Fletcher для ракет APKWS. Зображення: Arnold Defense

У листопаді 2022 розробник повідомляв про випробування нової бойової частини HEAT/APAM від General Dynamics. Тести довели, що APKWS може знищувати броньовану техніку, обладнання та живу силу.

Ракети комплексу можуть уражати й повітряні цілі, що перетворює його на ЗРК ближнього радіуса дії. Західні партнери України коментували поставки VAMPIRE у контексті боротьби української ППО з іранськими дронами-камікадзе.

Про надання таких ракетних комплексів Україні Пентагон оголосив у пакеті військової допомоги 24 серпня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають