9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Навіщо потрібен стабілізатор напруги

За стандартами України напруга в централізованій електромережі може коливатися у діапазоні 198–242 В. Європейські вимоги більш суворі — 207–233 В. Фактичні стрибки напруги у нашій мережі далеко виходять за допустимі межі — від 130 до 280 В.

Зазвичай в оселях українців багато побутових приладів, переважно імпортних. Це стосується й оргтехніки в офісах. Ніхто не хоче, щоб вона зіпсувалася через вітчизняні проблеми з електрикою. Електронні плати опалювальних котлів та пральних машин виходять з ладу при 240 В. Компресори холодильників та насоси, навпаки, бояться низьких напруг.

Те, що прилад не зламався одразу, не означає, що він убезпечений від позанормативної напруги. Проблеми у мережі скорочують термін експлуатації техніки на 40–45 % та збільшують рахунки за електрику на 10–20 %. Перше, що сигналізує про нестандартну напругу, електричні лампочки. Якщо вони занадто яскраві або тьмяні, це ознака, що кількість вольт у мережі треба доводити до нормативних стандартів.

Цю роботу виконують стабілізатори напруги. У побуті вони ще відомі як трансформатори, вирівнювачі.

Стабілізатори напруги забезпечують сталість струму, коли відбуваються зміни в електричній мережі. Вони однаково добре виконують цю функцію, незалежно від того, як змінюються показники: швидко чи повільно. До характеристик мережі відноситься не тільки напруга. Прилади ефективні й у разі змін сили струму і опору. Тому вони забезпечують не тільки збереження техніки, а й пожежну безпеку в приміщенні. Наприклад, ріст опору навантаження може призвести до перегріву проводів, розплавлення ізоляції та короткого замикання.

Широкий вибір приладів різних виробників та модифікацій пропонує інтернет-магазин 220 Volt. На офіційному сайті компанії ви знайдете всю необхідну інформацію щодо асортименту, цін, умов придбання та доставки.

Види стабілізаторів

60254ca7bd3c2.jpgПортативні різновиди вирівнювачів встановлюються безпосередньо перед одиночними предметами побутової або офісної техніки. Стаціонарні моделі живлять усе обладнання у приміщенні. Монтуються на виділену електролінію, будинок або квартиру.

За конструкцією вирізняють такі стабілізатори:

  • Релейні. Мають широкий діапазон напруги на вході.
  • Симісторні. Характеризуються швидкодією під час нейтралізації стрибків напруги та перешкод, а також мінімальним рівнем шуму.
  • Електромеханічні (сервопривідні). Здійснюють регулювання повільно та плавно. Вирізняються високою точністю підтримання встановленого значення. Виробляють трохи більше шуму, ніж симісторні.
  • Ферорезонансні. Забезпечують плавність регулювання. Характеризуються високою точністю на виході та швидкістю підлаштування. Через габарити та шум використовуються тільки на виробництві.
  • Подвійного перетворення. Суперточні. Стабілізують напругу та частоту. Працюють з малим шумом.

Щоб визначити потужність необхідного стабілізатора, треба скласти показники потужності усіх приладів, що наявні у будівлі. Від цієї величини залежатимуть характеристики приладу, який випрямлятиме напругу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають