9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Наскільки ефективна технологія зворотного осмосу для очищення води?

Установки зворотного осмосу очищають проточну воду від численних домішок за допомогою напівпроникної мембрани. У процесі роботи вода під тиском 10–12 атмосфер пропускається через дрібнопористу поверхню, яка затримує частинки величиною від 0,001 до 0,0001 мікрона, тому за допомогою такого фільтра для очистки води можна очистити воду від солей, барвників, радіонуклідів, важких металів, вірусів, бактерій, ціанідів, нітратів та сульфатів. Мембрана затримує до 99,9% мінеральних та органічних включень.

На кухні

Принцип роботи

В основі роботи систем зворотного осмосу лежить принцип односторонньої дифузії – за аналогією із клітинами живих організмів. У них молекули води потрапляють через дрібнопористу мембрану.

При створенні з боку концентрованого розчину тиску вище за осмотичний відбувається процес зворотного осмосу. У такому випадку рідина протікає крізь мембрану у зворотному напрямку, а домішки, що містяться в ній, залишаються в концентрованому середовищі.

Склад установок зворотного осмосу

Системи зворотного осмосу складаються з декількох ступенів очищення води та додаткових елементів:

 1. ступінь попереднього очищення у вигляді кількох фільтрів тонкого очищення;
 2. головний фільтруючий елемент – напівпроникна мембрана, що очищає воду молекулярному рівні;
 3. у деяких моделей – система автопромивання мембрани;
 4. постфільтр – він усуває можливі присмаки та запахи;
 5. насос підвищення тиску – він прокачує воду через мембрану;
 6. у ряді моделей – накопичувальна ємність;
 7. датчики;
 8. блок керування;
 9. питний кран;
 10. сполучні трубки та клапани.
На кухні

Фільтри з широким вибором комплектації да додаткових елементів можна обрати за посиланням https://ecosoft.ua/ у спеціалізованому магазині.

Переваги очищення води зворотним осмосом

Системи зворотного осмосу – рекордсмени ефективності. Вони затримують до 99,9% домішок, пропускаючи лише молекули води та повітря. Є в них й інші вагомі переваги:

 • Універсальність –установки зворотного осмосу відмінно підходять для використання у квартирах, приватних будинках, навчальних та медичних установах, офісах, громадських місцях.
 • Очищення води без нагрівання, високих енергетичних витрат та використання хімічних реагентів.
 • Максимальне очищення від органічних домішок, включаючи небезпечні віруси та бактерії.
 • Ефективна фільтрація від солей та хімічних речовин. Серед них – стронцій, свинець, хлор, залізо, нітрати, нітрити, ртуть, азбест, ціаніди і миш’як.
 • Широкий ціновий діапазон та доступна вартість побутових моделей.
 • Незначні витрати на обслуговування.
 • Збереження природного смаку води.

Недоліки фільтра зворотного осмосу

До мінусів очищення води зворотним осмосом деякі користувачі відносять відсутність у воді необхідних організму мінералів. Для усунення цього недоліку виробники спеціально оснащують деякі установки мінералізатором. Але навіть за відсутності мінералізатора шкоди від вживання води, максимально очищеної від солей і мінералів, не буде. Адже левову частку необхідних мінералів та мікроелементів людина отримує з їжі, а користь від вживання абсолютно чистої води залишається незаперечною.

На даний момент зворотний осмос вважається найбільш ефективною технологією, що дозволяє вирішити проблему дефіциту якісної питної води у міських умовах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають