9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Найпоширеніші причини пожеж у гуртожитках

На сьогоднішній день великий відсоток всіх пожеж припадає на житловий сектор. Щодо приміщень гуртожитків, то займання в них може траплятись не рідше, ніж у житловому будинку. Причинами всіх пожеж  загалом служать несправності в електропроводці та необережне поводження із вогнем. 

Щодо організаційних моментів, то дуже важливо, щоб персонал, котрий працює у гуртожитку був якісно проінструктований, щодо пожежної безпеки; на всіх поверхах були розміщенні знаки та плани евакуації, а у житлових кімнатах, на видному місці висіли пам’ятки про правила поведінки у будівлі гуртожитку. 

wxjT8XF3Z1xZE06dQvSLL1Ek_SBnvURXKzGIUbeVv9niiypIN9hhnsR-p-yO8np5tAHnrbs3KpK2hZH7Sjl1SwRR8bAaUQwHT21IWMu_Gr8SvbCNM6qJtEG-NamLcBbadRmFUZnH

Засоби для гасіння пожежі повинні знаходитись у легкодоступних місцях. Загалом їх розміщують у коридорах кожного поверха, на висоті близько 1,5 метри від підлоги. Одним із таких протипожежних засобів є – порошковий вогнегасник, наявність якого у гуртожитку є обов’язковою та котрий можна придбати лише у спеціалізованих магазинах із сертифікатом якості. У разі відсутності поблизу вказаного магазину, протипожежне обладнання з легкістю можна замовити в онлайн магазині Fire Pro, перейшовши по ссилці https://fire-pro.com.ua/uk/collections/ognetushiteli, де зручно купити вогнегасник по демократичній ціні. На сьогоднішній момент, дана торгова марка – є лідером продажу спеціалізованого товару для пожежної безпеки за рахунок широкого асортименту. Тому вартість вогнегасника залежить від його типу та моделі.

Щодо найпоширеніших причин, через які може виникнути пожежа у гуртожитку можуть бути:

 • куріння у кімнатах чи коридорі гуртожитку;
 • розведення відкритого вогню;
 • зберігання легкозаймистих речовин;
 • установка турнікетів на вході гуртожитку, котрі при пожежі можуть вийти з ладу;
 • використання електроприборів (кип’ятильників, плит, чайників, праски) без дозволу відповідального;
 • використання саморобних подовжувачів;
 • проведення заміни кабелів живлення та елементів електропроводки;
 • накриття сторонніми предметами (тканиною та легкозаймистими матеріалами) техніки та електроприборів;
 • встановлювати на вікнах першого поверха металевих решіток, котрі практично не знімаються та не відкриваються;
 • використання піротехніки поблизу будівлі гуртожитку;
 • використання побутових свічок;
 • одночасне ввімкнення декількох електроприборів, що призводить до перевантаження електромережі;
 • використання несправних розеток та електроприборів.
O7lgg8O5xq6gIsNLz7ga0e2VDZbUyM8s2geUofK4Yhj8cO8mTpkBOF_1QuxYZ6AxKpVebkMJqLIlBmxH4NmfviOfd3sxvTNPUUloM0UmYoy3r3HT6qSGxhtHnLAHnjRGmFYuEP-Q

У разі виявлення задимленості та спалаху відкритого вогню, потрібно терміново повідомити завідуючу або чергового по гуртожитку, а також зателефонувати до служби порятунку. 

Необхідно пам’ятати, що дотримання норм пожежної безпеки може зберегти життя сотням студентів та працівників гуртожитку, будівлю та майно установи, тому не варто нехтувати інструкцією та правилам закладу. Оснащення споруди протипожежним обладнанням торгової марки Fire Pro, котра хвалиться власним виробництвом якісних вогнегасників, стане гарантією безпеки та спокою. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають