Найкращі українські стартапи у сфері енергоефективності житла

5589
 • Українські стартапи у царині енергоефективності житла відомі далеко за кордонами країни. Це “розумні будинки”, системи рекуперації, утеплення з конопель та альтернативні домашні електростанції.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Економічну правду“.

  Так, наприклад, стартап PassiveDom пропонує будинок, що не потребує підключення до енергомереж та систем водопостачання. Житло зводять з модульних конструкцій на основі вуглецевого волокна та поліуретану. Окремі елементи будинку виготовлені з використанням технології 3D-друку.

  Стартап вже отримав схвальні відгуки, адже дім не потребує фундаменту, його можна за добу збудувати у будь-якому місці, не порушуючи природного ландшафту. Будинок обладнаний сонячними панелями та може повторно використовувати важливі ресурси.

  Вартість будинку PassiveDon коливається від 64 до 147 тис дол. Команда проекту орієнтується на ринок США і ЄС.

  Стартап SolarGaps створив жалюзі із сонячними панелями, що виробляють електроенергію. Квадратний метр жалюзі генерує до 100 ВтГод, залежно від погоди, що достатньо для живлення 30 LED-лампочок або трьох ноутбуків. Ціна жалюзі SolarGaps залежить від країни й розмірів замовлення та починається з 632 доларів США за невелике вікно

  Фото: nachasi.com

  Розробники із львівської компанії PRANA створили рекуператори, які можуть повертати до 93% тепла, на відміну від звичайних, які повертають 40-65%.

  Рекуператори PRANA вже визнані найпопулярнішим профільним продуктом, придбаним за програмою енергоефективності IQ Energy. Вони мають європейський сертифікат якості, а дилерська мережа компанії охоплює 25 країн, серед яких — Франція, Італія та Іспанія.

  Ще один вид рекуператора для вентиляційної системи розробила компанія “ВТС комплект” з Дніпра, яка знайшла спосіб значно зменшити вартість пристрою без втрати ефективності. Інженери розробили пристрій Cardboard AHU, але виготовлений не з металу, а з гофрованого картону. Вартість рекуператору — 300 євро.

  Український стартап Hempire UA зводить будинки, використовуючи суміш конопель та вапна. Його можна використовувати для будівництва житла і для утеплення готового, адже матеріал має чудову енергоефективність. Утеплення Hempire Mix трохи дорожче, ніж пінополістирол чи мінеральна вата, зате ці матеріали не потребують додаткових елементів для монтажу.

  Сумське машинобудівне підприємство “Ротор-Суми” розробило ТЕС, яку можна встановити у приватному господарстві. Сумська установка працює на пелетах, перетворюючи їх на електроенергію та тепло.
  Виріб працює за принципом двигуна Стирлінга. Мінімальний ККД установки — 90%.

  Київська компанія Sirocco Energy створила безшумний компактний вітровий генератор, який не має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж потрібно для класичної турбіни, тож може бути встановлений на даху будівель. Потужність генератора — до 30 кВт, що дорівнює максимально дозволеній потужності сонячних електростанцій для приватних господарств.


  Про допомогу проекту

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here